Loterie i konkursy – co tak naprawdę może zyskać firma dzięki ich organizacji?

Loterie i konkursy są środkami promocji coraz chętniej wykorzystywanymi przez firmy. Choć część przedsiębiorców jest świadomych tego, jakie rezultaty mogą przynieść takie działania, to wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z wszystkich korzyści tego rozwiązania. Warto więc wyjaśnić, co może zyskać firma, która zdecyduje się na organizację loterii promocyjnej lub konkursu.

Loterie i konkursy – najważniejsze informacje

Loterie i konkursy to akcje promocyjne, które mogą przynieść firmom zaskakująco pozytywne rezultaty. Aby benefity te były zgodne z oczekiwaniami, trzeba jednak najpierw zrozumieć, co tak naprawdę można osiągnąć dzięki tym narzędziom. Warto jednak zacząć od odróżnienia od siebie dwóch podstawowych pojęć – konkursu i loterii. Konkurs wymaga więc od jego uczestników pewnego zaangażowania, takiego jak na przykład stworzenie określonej pracy lub napisanie komentarza. Efekt tych działań jest następnie oceniany, po czym wybierany jest zwycięzca. W przypadku loterii natomiast wygrana jest wyłącznie kwestią losową – los każdego z uczestników zapewnia równie wysoką szansę na zwycięstwo.

Korzyści z organizacji loterii i konkursów

Gdy wiemy już, czym różnią się konkursy i loterie, warto odpowiedzieć na pytanie, co faktycznie może zyskać firma organizująca takie akcje promocyjne. Zalet tych działań może być naprawdę dużo, często zależą one jednak od formy danego przedsięwzięcia. Naczelną korzyścią, jaką chcą odnieść przedsiębiorstwa, jest oczywiście zwiększenie sprzedaży. Obserwując aktualne loterie i konkursy, można łatwo dojść do wniosku, że zwykle przyczyniają się one do tego nie bezpośrednio, a pośrednio – na przykład przez zwiększenie rozpoznawalności marki. Dzieje się tak między innymi za sprawą tego, że akcje takie wpływają na niezwykle pożądany przez firmy wzrost zasięgów w mediach społecznościowych. Organizacja loterii promocyjnej lub konkursu może także w dużym stopniu poprawić wizerunek przedsiębiorstwa oraz mocniej zaangażować klientów w kolejne organizowane przez nie akcje.

Często jednak działania takie podejmowane są w celu osiągnięcia jeszcze innych konkretnych korzyści, na których zależy danemu przedsiębiorstwu. Może być to na przykład wypromowanie nowego produktu bądź usługi czy też zwiększenie udziału pozytywnych opinii na temat firmy w mediach społecznościowych – możliwości są w tym przypadku naprawdę ogromne. Aby jednak organizacja loterii lub konkursu przyniosła wymienione benefity, podjęte działania muszą zarówno uwzględniać dobór odpowiednich nagród oraz metod promocji, jak i spełniać prawne wymagania dotyczące takich akcji.

Skuteczna organizacja loterii – o czym należy pamiętać?

Ze względu na to, że organizacja akcji takich jak loterie i konkursy wymaga zarówno dużego doświadczenia, jak i znajomości aktualnych przepisów prawnych, wiele przedsiębiorstw decyduje się na powierzenie tego zadania specjalizującym się w tym firmom, takim jak Motivation Direct. Nie tylko sprawia to, że akcje takie przynoszą wtedy lepsze rezultaty, ale także zapewnia, że wszystkie działania przebiegają zgodnie z prawem. Warto bowiem pamiętać, że organizacja loterii bez zezwolenia niesie za sobą poważne konsekwencje. Współpraca ze specjalistami w tej dziedzinie uchroni nas jednak przed wszystkimi pułapkami, w które można wpaść, samodzielnie podejmując się takich działań.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij