Sklep internetowy jak zacząć?

Jeżeli znalazłeś się w tym miejscu, to ze sporą dozą pewności można stwierdzić, że masz w planach otworzenie swojego własnego sklepu internetowego. Nie da się ukryć, że własna witryna sprzedażowa to ciekawa propozycja i ogromne pole do popisu dla nowych przedsiębiorców. Postawienie projektu na nogi i rozkręcenie biznesu może zająć trochę czasu, ale swoboda działania jest niezwykle kusząca dla wielu osób. Aby jednak sklep dobrze prosperował od samego początku należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach.

Jak otworzyć sklep internetowy?

Na samym początku warto zauważyć, że nigdy nie było lepszego czasu na rozpoczęcie biznesu online. Każdy kto posiada komputer i stały dostęp do Internetu może bez specjalnych kursów czy szkoleń rozpocząć tworzenie sklepu online.

Na start potrzebna będzie tylko odrobina kreatywności, bo musimy wymyślić unikalną nazwę domeny, czyli inaczej mówiąc nazwę Twojego sklepu. Dodatkowo potrzebny będzie hosting i odrobina wolnego czasu. Warto dokładnie przemyśleć wybór platformy, gdyż wiążą się z tym pierwsze koszty.

Dodatkowo niezbędne będzie wykupienie certyfikatu SSL, który zapewnia bezpieczeństwo potencjalnym klientom i szyfrowanie poufnych danych, takich jak numery kart płatniczych czy dane osobowe. Gdy uda Ci się przez to wszystko przebrnąć można śmiało powiedzieć, że zakończyłeś wstępną konfigurację domeny.

Rozkręcenie sklepu online

Jak widzisz samo stworzenie prostego sklepu nie jest zajęciem zbyt wymagającym. Dzięki różnego rodzaju platformom, takim jak Shopify stworzenie strony, która będzie pozytywnie odbierana przez klienta jest dużo łatwiejsze. Nie musimy wykazywać się specjalną oryginalnością, bo dostępne są gotowe motywy i szablony, których możemy używać. Dużo ważniejszą sprawą jest dodanie swoich produktów.

Pamiętaj, aby dokładnie wypełnić wszystkie rubryki i wprowadzić opis, który zapewni dobre pozycjonowanie w wyszukiwarce. W innym przypadku odnalezienie twoich towarów będzie niezwykle trudne. Warto także dodać podstrony w postaci ,,Kontakt” i „O nas”. Klienci bowiem przychylniej patrzą na wiarygodne sklepy. Nie zapomnij o dostawcach! Będą oni bardzo potrzebni, szczególnie, że zajmujesz się branżą handlu online.

Nowoczesny sklep internetowy

Przypuśćmy, że Twój sklep już działa i masz załatwione wszystkie sprawy prawne. Niespodziewanie popyt na twoje produkty stał się tak duży, że po prostu sobie z nim nie radzisz. Wykonywanie wszystkich czynności manualnie trwa długo i jest dosyć uciążliwe. Dodatkowo należy brać poprawkę na to, że człowiek nie jest maszyną i czasem popełnia błędy, a co za tym idzie procesy sprzedażowe jeszcze bardziej się opóźniają.

Dla sprzedawcy jest to zwyczajnie utrata zysku i powinien on zawczasu przygotować się na taką ewentualność. Na szczęście żyjemy w czasach cyfryzacji i możemy wykorzystywać nowoczesne narzędzia technologiczne do każdej dziedziny życia. Kluczem są tutaj integrację, które automatyzują proces obsługi zamówień. Z wsparciem tak potężnego narzędzia żadna ilość zamówień nie będzie Ci straszna.

Integracje e-sklepu

Pełna integracja e-sklepu to kompleksowe oprogramowanie, które ułatwia zarządzanie procesami zachodzącymi w firmie. Księgowość czy finanse sklepu internetowego mogą przyprawić nas o mały zawrót głowy. Właśnie dlatego firma sellintegro.pl udostępnia użytkownikom pakiety integracji.

W przypadku prowadzenia rachunkowości kompatybilność z programem Subiekt GT czy Comarch ERP Optima znacznie przyspieszają i ułatwiają pracę. Dzięki SellIntegro masz także możliwość integracji procesu sprzedaży w sklepie. Dzięki oprogramowaniom aktualizującym stany magazynowe klient o każdej porze dnia i nocy będzie znał dostępność towarów.

Mówiąc o wsparciu ecommerce należy z pewnością wyróżnić Dream Team, czyli zespół specjalistów, którego zadaniem jest poprawienie efektywności twojej strategii i usprawnienie jej realizacji. Jeżeli zaś przerasta cię drukowanie i etykietowanie to powinieneś zainteresować się integracją w postaci BaseLinkera dla SellIntegro.

Pakiety wdrożeniowe

Samo wprowadzanie integracji do sklepu internetowego może być dość kłopotliwe, szczególnie dla nowych użytkowników. Dlatego też SellIntegro oferuje trzy różne pakiety wdrożeniowe w zależności od Twoich potrzeb. Po konsultacjach i skończonej konfiguracji będziesz mógł samodzielnie zajmować się swoim sklepem i wszystkim co z nim powiązane.

Dzięki automatyzacji procesów będziesz mógł oszczędzać swój czas i efektywniej pracować. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o integracjach SellIntegro zapraszamy na stronę: https://sellintegro.pl/content/87-dream-team-sellintegro

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij