Krynica 2023: Główna scena debat gospodarczych Europy Środkowo-Wschodniej. Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Krynica 2023: Główna scena debat gospodarczych Europy Środkowo-Wschodniej. Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

Wrzesień 2023 zwiastuje jedno z najważniejszych wydarzeń na gospodarczej mapie Europy Środkowo-Wschodniej: Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju. To wyjątkowe spotkanie, które koncentruje uwagę ekspertów, przywódców i innowatorów z różnych zakątków świata, ma być miejscem wymiany doświadczeń, wizji oraz strategii dla przyszłości regionu.

Szczegóły wydarzenia:

 • Data i miejsce: Krynica Zdrój, 13-15 września 2023;
 • Organizator: Polskie władze oraz liczni partnerzy biznesowi z kraju i zagranicy;
 • Cel: Omówienie kluczowych zagadnień dotyczących przyszłości gospodarczej i politycznej regionu, a także nawiązanie nowych partnerstw biznesowych.

Krynica Zdrój – więcej niż uzdrowisko

Choć Krynica Zdrój jest znana przede wszystkim jako perła uzdrowisk polskich, to od lat stała się również ważnym punktem na gospodarczej mapie Europy.

W malowniczym otoczeniu Beskidu Sądeckiego odbywa się forum, które niejednokrotnie miało decydujący wpływ na kierunki rozwoju polityki i ekonomii regionu. Historia tego wydarzenia sięga lat, a jego znaczenie stale rośnie, przyciągając coraz większą liczbę uczestników.

Kluczowe tematy Forum w Krynicy 2023

 • Bezpieczeństwo strategiczne – w obliczu globalnych napięć i konfliktów, jakie strategie powinny zostać przyjęte przez kraje Europy Środkowo-Wschodniej?
 • Energetyka – z uwzględnieniem wyzwań klimatycznych, jakie technologie i innowacje będą dominować w najbliższej dekadzie?
 • Gospodarka klimatyczna – jakie kroki kraje regionu muszą podjąć, by sprostać celom związanym z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem?

Współpraca międzynarodowa na pierwszym planie

Forum w Krynicy będzie miało szczególny nacisk na współpracę międzynarodową. Duży nacisk zostanie położony na stosunki polsko-koreańskie, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów takich jak energetyka atomowa czy przemysł zbrojeniowy. Nie mniej ważna będzie również współpraca z Ukrainą, której reprezentanci będą mieli okazję omówić kwestie odbudowy kraju po latach konfliktu oraz plany na przyszłość.

Uczestnicy Krynica Forum 2023

Oczekuje się, że Forum przyciągnie wielu ważnych gości, w tym przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej, a także przedstawicieli wielu sektorów – od nauki, przez biznes, po kulturę i sport. Jednym z najbardziej wyczekiwanych gości będzie Prezydent RP Andrzej Duda.

Poza głową państwa, na długiej liście prelegentów znajdują się też takie autorytety, jak:

 • Robert Korzeniowski – ceniony na całym świecie sportowiec, lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym. Czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy. Jego osiągnięcia na arenie międzynarodowej czynią go jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców.
 • Maciej Popowski – pełni funkcję Dyrektora Generalnego ds. Europejskich Operacji Ochrony Ludności i Pomocy Humanitarnej (DG ECHO). Jego praca koncentruje się na koordynowaniu działań pomocowych na rzecz ofiar katastrof naturalnych i konfliktów zbrojnych w różnych częściach świata.
 • prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata – ekspert i rektor Politechniki Krakowskiej. Jego prace naukowe w dziedzinie inżynierii przyczyniły się do rozwoju polskiego sektora edukacyjnego i technicznego.
 • Magdalena Milert – urbanistka z pasją do gospodarki przestrzennej. Jest również autorką popularnego bloga pieing.cafe, na którym dzieli się swoją wizją rozwoju miast i przestrzeni miejskich.
 • dr Witold Repetowicz – ekspert ds. Bliskiego Wschodu i geopolityki. Jako dziennikarz i korespondent wojenny był świadkiem wielu ważnych wydarzeń na świecie. Jego analizy są cenione zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Krynica Forum 2023 to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Odbędzie się w miejscu o niezwykłym charakterze i tradycji, przyciągając uczestników chętnych do dyskusji, nawiązywania nowych kontaktów i poszukiwania wspólnych rozwiązań dla przyszłości regionu. Nie możemy się doczekać, co przyniesie to spotkanie!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij