Co zobaczyć w Krakowie, kiedy jesteś w Krakowie służbowo

Co zobaczyć w Krakowie, kiedy jesteś w Krakowie służbowo?

Kraków to jedno z najpopularniejszych miast turystycznych i oprócz wielu interesujących zabytków oferuje nam całe mnóstwo atrakcji wartych obejrzenia. Co jednak można obejrzeć, gdy zajeżdża się tam jedynie na krótki czas i w celach służbowych? Jakie atrakcje turystyczne są warto zobaczenia?

Co warto obejrzeć w Krakowie, będąc służbowo?

Wyjazdy służbowe najczęściej charakteryzują się tym, że nawet będąc w całkowicie nowym miejscu, ma się niewiele czasu na zwiedzanie, ponieważ to praca jest tutaj głównym celem, a nie turystyka. Mając jednak trochę chwil dla siebie, warto poświęcić je na odwiedzenie przynajmniej kilku najważniejszych miejsc w Krakowie, które po prostu warto zobaczyć. Nie trzeba przy tym poświęcać im aż tak wiele czasu, którego w trakcie wyjazdu służbowego po prostu nie ma. Dobrze będzie zapoznać się z kilkoma najważniejszymi atrakcjami turystycznymi miasta.

Kazimierz

Niewątpliwie w Krakowie warto zobaczyć Kazimierz (artvocado.pl), czyli jedną z historycznych części miasta, stanowiącą ważny ośrodek atrakcji turystycznych oraz życia kulturalnego. Znajduje się tam wiele interesujących zabytków, szczególnie jeżeli chodzi o architekturę sakralną. Można tu obejrzeć kościół Bożego Ciała czy sanktuarium św. Stanisława, a także synagogi i cmentarze. Na Kazimierzu znajduje się również dawny rynek, czyli Plac Wolnica oraz fragmenty starych murów obronnych.

Rynek Główny

Rynek główny to centrum Starego Miasta i jednocześnie najpopularniejsze miejsce wśród turystów. Jest on na planie kwadratu i przebiega przez niego Droga Królewska prowadząca do Zamku na Wawelu. Znaleźć można tu wiele najważniejszych zabytków miasta jak sukiennice, kościół, św. Wojciecha oraz wieżę ratuszową. W pobliżu umiejscowiony jest także Kościół Mariacki, wiele zabytkowych kamienic i kilka pomników. W podziemiach Rynku można zwiedzić Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Zamek na Wawelu

Jednym z najbardziej znanych zabytków w Polsce, jak nie na świecie jest oczywiście Zamek na Wawelu, siedziba dawnych królów i władców, który obecnie pełni rolę muzeum i gdzie można oglądać wiele ciekawych ekspozycji. Warte obejrzenia się prywatne apartamenty królewskie, skarbiec koronny, zbrojownia, Wieża Jana III Sobieskiego czy Wieża Zygmunta III Wazy. Niezwykle atrakcyjne są także Ogrody Królewskie, gdzie można zobaczyć piękne dekoracje roślinne ukazujące popularne trendy z czasów renesansu.

Kopiec Kościuszki

W Krakowie można znaleźć aż 5 kopców, ale do najbardziej znanych należy przede wszystkim kopiec Kościuszki, który znajduje się na Górze św. Bronisławy. Powstał on w XIX wieku jako upamiętnienie bohatera narodowego i jest swego rodzaju pomnikiem. Przy nim znajduje się Muzeum Kościuszkowskie, gdzie można podziwiać liczne wystawy dotyczące nie tylko Kościuszki, ale i te związane z historią Polski i jej dążeniami do wolności. Mamy tu do czynienia zarówno z ekspozycjami stałymi, jak i czasowymi oraz interaktywnymi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij