Outsourcing IT – jakie daje korzyści?

Firma bez komputerów? Dzisiaj to rzadkość, by jednak dało się wygodnie i bezpiecznie prowadzić swoją działalność, nie wystarczy tylko sam zakup sprzętu oraz podpięcie go do internetu. Dużym wsparciem dla firm jest profesjonalny outsourcing. Dlaczego warto za niego płacić?

Szybka reakcja na problemy w firmie

Awaria sieci informatycznej to nic niezwykłego, dość często się zdarza, jeśli infrastruktura IT jest pozbawiona fachowego nadzoru. Co wtedy? Można zadzwonić po pogotowie komputerowe, ale nie zawsze taka usługa będzie dostępna od ręki i do tego nierzadko okazuje się naprawdę kosztowna. Firmom korzystającym z outsourcingu jest pod tym względem dużo łatwiej, ponieważ są pod stałą opieką doświadczonych specjalistów, którzy sami wychwytują niepokojące sygnały i w porę reagują.

Dzięki outsourcingowi udaje się uniknąć poważniejszych awarii, a jeśli nawet do takiej dojdzie, pomoc nadchodzi od razu i znając specyfikę danej firmy szybciej można wyeliminować błędy w jej sieci informatycznej.

Dostęp do wielu specjalistów

Własny dział IT, jeśli faktycznie ma spełniać swoją rolę, musi się składać z kilku osób o różnych specjalizacjach. To spory koszt, a wielu takich pracowników może być przez większość miesiąca zupełnie bez zajęcia. W krytycznym momencie okazują się rzeczywiście przydatni, ale ten sam efekt zapewni outsourcing IT – w razie potrzeby firma Enicom wysyła swoich specjalistów i klient otrzymuje szybką pomoc bez konieczności zatrudniania takich osób na stałe.

Aktualizacje na bieżąco

W świecie technologii informatycznych zmiany zachodzą niezwykle szybko, jeśli więc firmie zależy na tym, by jej sieć korzystała zawsze z najnowocześniejszych rozwiązań, outsourcing znowu okazuje się najkorzystniejszą opcją. Firma IT stale podnosi swoje kompetencje i zapewnia klientom dostęp do zalecanych aktualizacji, co wychodzi taniej, niż inwestowanie we własnym zakresie w najnowocześniejsze oprogramowanie.

Bezpieczeństwo danych

Outsourcing informatyczny dba o profesjonalne zabezpieczenie wszystkich firmowych danych. Zmniejsza to ryzyko ataków hakerskich oraz wycieku wrażliwych informacji, co mogłoby zaważyć na przyszłości firmy. W ramach outsourcingu można też zlecić wykonanie odpowiednio zabezpieczonych kopii zapasowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij