Jaki powinien być dobry system ERP?

Coraz więcej dużych i średnich firm decyduje się na wdrożenie oprogramowania wspierającego zarządzanie zasobami (ang. Enterprise Resource Planning). Liczba dostępnych na polskim rynku rozwiązań nieustannie rośnie – czym powinien wyróżniać się dobry system ERP? Kwestii tej przyjrzeli się twórcy zestawienia systemyerpwpolsce.pl, którzy przybliżyli najważniejsze zalety wiodących producentów. Jakie czynniki okazały się decydujące?

Dlaczego warto postawić na dobry system ERP z Polski?

Kluczowym kryterium rankingu jest obecność autoryzowanego oddziału danej firmy na polskim rynku. Fakt ten przekłada się m.in. na większą dostępność systemu, związaną z interfejsem programu w języku polskim oraz krajową pomocą techniczną. Istotnym elementem była także bezproblemowa dostępność „na miejscu” specjalistów po stronie usługodawcy, którzy w razie potrzeby będą mogli wesprzeć klienta w fazie implementacji oprogramowania.

W wymienionym we wstępie rankingu znalazły się produkty wszystkich wiodących polskich marek, zajmujących się tworzeniem oprogramowania do zarządzania zasobami firmy. Zestawienie objęło zarówno systemy w modelu Software as a Service (oraz szeroko pojęte systemy chmurowe), jak i te instalowane bezpośrednio w infrastrukturze sieciowej klienta, określane często mianem On-premise. W opisywanym zestawieniu pierwsze miejsce uzyskało oprogramowanie Teta ERP.

Co powinien oferować dobry system ERP?

Jakie czynniki sprawiły, że oprogramowanie Teta zostało uznane za dobry system ERP? Wśród zalet wymieniono m.in. samego producenta systemu, czyli grupę Unit4 Polska – to najdłużej działająca marka tego typu na polskim rynku, która może pochwalić się ogromnym doświadczeniem i wiedzą na temat specyfiki produktu. Z rozwiązań Unit4 już teraz korzystają setki największych polskich firm.

Jedną z największych zalet oprogramowania Teta jest również szeroko zakrojona automatyzacja pracy, która wspiera podnoszenie wydajności. Możliwości oprogramowania są ściśle dostosowane do wymogów panujących w danej branży, a modułowa budowa umożliwia implementację wyłącznie potrzebnych funkcjonalności. Dobry system ERP nie powinien mieć również trudności w przypadku międzynarodowych firm o rozporoszonej strukturze – system Teta bez trudu zarządza danymi opartymi o różne jednostki miar, waluty czy języki.

Na oddzielną pochwałę zasługuje również funkcjonalność Unit4 Teta Web, czyli oddzielna platforma, dzięki której specjaliści mogą swobodnie przetwarzać zgromadzone dane w dowolnej chwili. Przytoczone powyżej możliwości to zaledwie część zadań, które powinien realizować dobry system ERP – rozwiązanie zaprojektowane przez Teta spełnia wszystkie pokładane w niej oczekiwania.

Źródło: teta.unit4.com – Producent oprogramowania HR i ERP dla Firm

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij