shop

Jak zacząć sprzedawać w internecie?

Sprzedaż internetowa, to biznes który ciągle się rozwija. Klienci wydają coraz więcej pieniędzy w sieci. W ten sposób, sprzedać można już niemal wszystko. Duże firmy, coraz większy nacisk kładą na sprzedaż tą drogą. Nie ma co się dziwić. Wielu klientów woli skorzystać z komputera lub smartfonu i wygodnie, bez pośpiechu, kolejek i tłumów zamówić upragnione rzeczy, siedząc wygodnie na kanapie w domu. Warto jest więc samemu, bez zbędnego strachu i bez żadnych obaw spróbować swoich sił w sprzedaży przez internet. Jak to jednak zrobić?

Sklepowy zawrót głowy

Bardzo dobrym pomysłem, jest założenie własnego sklepu internetowego. Ofert i propozycji od firm specjalizujących się w projektowaniu, tworzeniu i uruchamianiu sklepów jest tak dużo że dosłownie może się od nadmiaru tych informacji zakręcić w głowie. Co jednak zrobić, kiedy jest się dopiero na początku swojej drogi? Co zrobić gdy dopiero chce się spróbować tej formy biznesu, a nie koniecznie od razu tworzyć sklep z ogromną ilością funkcji i rozwiązań.

Jak założyć sklep za darmo ? Czy jest to w ogóle możliwe?

Otóż okazuje się, że tak. W internecie bez problemu można samemu założyć sklep internetowy na tzw. oprogramowaniu open source.  To darmowe oprogramowanie. Daje jednak wielkie możliwości.

By móc uruchomić sklep, trzeba posiadać wykupioną opcję hostingu u jednego z dostawców takich usług. Nie wiąże się to jednak z dużymi kosztami. Wiele znanych w tej branży firm, proponuje pierwszy okres użytkowania za symboliczną opłatą.
Wystarczy wgrać oprogramowanie na serwer i już można zacząć przygodę z własnym sklepem. Najpopularniejszymi programami open source służącym do tworzenia sklepów internetowych są: Magento, PrestaShop i WooCommerce.

W internecie istnieje bardzo dużo sklepów, działających na tym oprogramowaniu.Bez problemu można też znaleźć informacje o konfiguracji tych aplikacji. Sprawia to, że nie trzeba mieć wielkiej wiedzy z zakresu informatyki, aby samodzielnie założyć sklep.

Alternatywą dla open source, są bez wątpienia sklepy działające w oparciu o  model SaaS. W tym przypadku konfiguracja sklepu ogranicza się  właściwie do ustawienia indywidualnych preferencji użytkownika. Wszystkim zazwyczaj zajmują się firmy proponujące takie usługi.

Warto jednak wspomnieć, że w tym  rozwiązaniu sklep można często założyć za darmo jednak dość szybko pojawią się opłaty abonamentowe. Plusem tego rozwiązania jest to, że wszelkie kwestie techniczne leżą właściwie po stronie dostawcy usług SaaS. Właściciel sklepu może więc skupić się tylko na rozwijaniu swojego biznesu.

Jeśli nie sklep, to co?

Sklep internetowy, to świetne rozwiązanie dla osób chcących sprzedawać w sieci. Jednak na pewno nie jedyne. Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie jak sprzedawać w internecie za darmo.

Rozwiązaniem które szybko się nasuwa, są popularne i znane prawie wszystkim portale aukcyjne. Co prawda po sprzedaży trzeba zapłacić takiemu portalowi prowizję, to jednak często wystawienie swojej oferty nie wiąże się z ponoszeniem jakichkolwiek kosztów. Strony takie są odwiedzane przez bardzo dużo ludzi i jest wielka szansa że jeśli ma się odpowiedni towar to szybko znajdzie on swoich nabywców.

Inną opcją, są portale ogłoszeniowe. Stare dobre ogłoszenia wciąż się sprawdzają. Niektóre firmy wystawiają bardzo wiele ofert w takich miejscach.

No to zaczynamy

Sprzedaż internetowa to bez wątpienia wspaniały biznes. Rosnąca popularność internetu sprawia, że jest też coraz bardziej opłacalny. Wielkim plusem tej działalności jest to, że na początku nie trzeba ponosić znaczących kosztów, a wręcz można zacząć za darmo. Nie ma więc co się zastanawiać. Czas rozpocząć sprzedawanie przez internet.
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij