5 pomysłów na nietypową reklamę swojej firmy

5 pomysłów na nietypową reklamę swojej firmy

W dzisiejszych czasach odnotowuje się ogromny przesyt dobrami oraz różnego rodzaju usługami. Istnienie tak duża liczb firm, że nie możliwe jest to, aby mogły one istnieć bez odpowiedniej reklamy. Niestety i jej jest na tyle dużo wszędzie, że zainteresowanie potencjalnego klienta naszym produktem graniczy z cudem.

Oczywiście, istnieją sposoby na to, aby go odpowiednio zainteresować, trzeba jednak posłużyć się czymś więcej niż oklepanymi sloganami, które mało kogo potrafią przekonać do zakupu danego przedmiotu. Aby uczynić reklamę skuteczną, trzeba stworzyć z potencjalnym odbiorcą więź, która sprawi, że będzie on w pewien sposób z nami powiązany. Brzmi to dość zawile, ale wcale takie nie jest.

1. Warsztaty

Każda firma, niezależnie od dziedziny, w której się specjalizuje, zawsze ma coś ciekawego do przekazania. Innowacyjnym sposobem na promowanie usług, jest właśnie organizacja darmowych warsztatów czy szkoleń dla zainteresowanych, na których pojawi się nasza woda reklamowa czy napój izotoniczny z logiem marki.. Jak wpłynie to na przychody naszej firmy? To dość proste, jeśli uda nam się przekonać do siebie klienta, a przy okazji spotkania zaprezentować mu nasze umiejętności, istnieje duża szansa, że pozostanie on z nami na dłużej. Oczywiście pamiętajmy, że nic na siłę. Nie osaczajmy go w trakcie takich warsztatów!

2. Wycieczki szkolne, czyli wpływ przez dziecko

Jak najłatwiej wpłynąć na dorosłego człowieka, który nie jedne akcje marketingowe widział? Poprzez jego dziecko. Jeśli ono będzie zadowolone, a przy okazji uzna, że dany przedmiot jest mu bez dwóch zdań niezbędny, istnieje naprawdę ogromne prawdopodobieństwo, że rodzić dla świętego spokoju kupi mu to. I tutaj sytuacja może rozwinąć się dwutorowo – zrobi to tylko raz albo przy okazji tej transakcji, coś wśród oferowanych przez naszą firmę mu się szczególnie spodoba i dołączy do grona stałych odbiorców. Wszystko to jednak zależy od jakości oferowanych produktów i usług, one muszą być jak najlepsze, ponieważ w innym wypadku reklama to tylko źle przemyślany wydatek.

3. Ciekawe upominki – długopisom już podziękujemy!

Jeszcze kilka lat temu bardzo popularnym sposobem na reklamowanie się były drobne upominki, które zazwyczaj przybierały formę długopisów albo smyczy od kluczy. Dzisiaj ten sposób reklamy można uznać za mało wydajny, choć wiele firm wciąż po niego sięga. Lepszym pomysłem na obdarowywanie klienta, jest dawanie mu czegoś, co może mu się przydać albo idealnie wkomponowuje się do czasu, w którym mu to dajemy. W gorące letnie popołudnie może być to woda reklamowa, a na przykład tuż przed Bożym Narodzeniem bombka z logiem firmy. Mało, kto wyrzuci taką rzecz, więc całkiem możliwe, że nasza reklama w czyimś domu pozostanie na dłużej. Jeśli chodzi o upominki, możemy tutaj zaszaleć, nie musi to być sztampowy napój izotoniczny, ale coś kreatywnego czy zabawnego.

4. Reklama w odpowiednim miejscu

Znane techniki reklamy nie są złe, dlatego że jest ich dużo. Problem z nimi związany odnosi się niestety do tego, że nikt o nią już nie dba. Reklamy telewizyjne puszcza się teraz o dowolnych porach, a bilbordy rozwiesza w dowolnych miejscach, byleby mieć pewność, że każdego dnia trafią one do jak największej liczby osób. Jeśli zależy nam na tym, aby i konwencjonalne metody reklamy trafiały do naszych klientów, musimy umieszczać je w tam, gdzie mają na to szanse.

5. Konkursy z nagrodami

Ludzie lubią dostawać przedmioty czy usługi za darmo, nie ma w tym nic dziwnego. To taka mała przyjemność, która sprawia, że czują się oni wtedy docenieni. I w ten sposób również można się reklamować… ale na skale lokalną. Jest ona dużo bardziej wydajna niż ogólnokrajowa z kilku powodów. Zwycięzca zawsze jest częścią danej społeczności, a więc rośnie zaufanie do naszej marki. Po drugie, pocztą pantoflową również można się reklamować, a w małym mieście takie informacje rozchodzą się w ekspresowym tempie, włącznie z nazwą naszej firmy.

Reasumując, reklama w dzisiejszych czasach jest trudnym zagadnieniem, ponieważ naprawdę ciężko jest zaciekawić potencjalnego widza czymkolwiek. My, jako społeczeństwo staliśmy się odporni zarówno na wody reklamowe, napoje izotoniczne, jak i inne upominki, dlatego zachwycenie nas wymaga czegoś więcej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij