O czym należy pamiętać wybierając oprogramowanie do sklepu internetowego?

Zapewne wiele osób prowadzi swoją własną działalność. Są to różnego rodzaju firmy, w zależności od tego czym dana firma się zajmuje są inne potrzeby. Przykładowo prowadząc sklep internetowy każdy na początku staje przed bardzo trudnym, ale co ważne bardzo istotnym wyborem. Na czym polega ten wybór?

Artykuł powstał we współpracy z firmą Aurora Creation

Sklep internetowy – jak zacząć?

Chodzi tutaj przede wszystkim o dobór odpowiedniego oprogramowania dla naszego sklepu internetowego. Mogło by się wydawać, że nie jest to trudne, jednak, gdy przyjrzymy się temu bardziej z bliska nie jest już to takie proste. Obecnie istnieje wiele platform nadających się do sklepu internetowego, jednak przed ostatecznym wyborem należy się bardzo dokładnie zastanowić. Jakie czynniki wziąć pod uwagę? Na samym początku najlepiej jest przemyśleć jakiego typu sklep internetowy to będzie.

Warte podkreślenia jest to, że tak na prawdę nie da się określić, które oprogramowanie do sklepu internetowego jest najlepsze, bo każde z nich ma swoje wady i zalety. Wszystko to zależy od naszych indywidualnych upodobań i potrzeb. Najważniejsze jest to, żeby wykonać jak najlepszego wyboru. Można by powiedzieć, że to jaką platformę wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Będzie ona pewnego rodzaju wizytówką naszego sklepu.

Trudny wybór

Najlepszym sposobem na dokonanie wyboru jest wcześniejsze przetestowanie danej platformy po to, aby dokładnie sprawdzić czy spełnia ona nasze wymagania. Mamy, wtedy lepszy obraz tego z czym będziemy pracować przez kolejne kilka lub kilkanaście lat. Taki test może mieć również na celu potwierdzenie lub sprawdzenie czy wszelkiego rodzaju opinie o danym systemie są prawdziwe.

Warto podkreślić, że nie każda platforma da nam możliwości przetestowania, dlatego wtedy najlepiej jest zasięgnąć opinii z innych źródeł tak, aby dowiedzieć się o niej jak największej ilości szczegółów.

Ważne jest, żeby system, który wybierzemy do naszego sklepu działał szybko, a jego panel administracyjny był czytelny i przejrzysty, bo przecież prowadzenie sklepu internetowego ma być dla nas zyskiem, a nie marnowaniem czasu. Wybór platformy dla sklepu internetowe może być w pewnym stopniu porównywany do zakupu lub wynajmu mieszkania, bo tak samo wynajmować można platformy.

Zaleca się właśnie na początku wynajmować platformy, a nie od razu kupować. Szczególnie zalecane jest to dla ludzi początkujących i jeszcze niedoświadczonych.

Dlaczego tak jest? Spowodowane jest to zapewne tym, że wynajmując taką platformę tak na prawdę w każdej chwili możemy z niej zrezygnować i zmienić na inną, a kupując niestety musimy z niej cały czas korzystać. Ważny aspektem jest też to co oferuje nam dana platforma, chodzi tu przede wszystkim o aplikacje na niej dostępne. Wybór należy do nas czego oczekujemy.

Platforma Magento

Jedną z bardziej popularnych jest platforma Magento. Musimy być świadomi tego, że chcąc prowadzić sklep na Magento, powinien być on duży, ponieważ do tego typu sklepów platforma ta nadaje się najbardziej. Sklepy internetowe Magento cieszą się dużą popularnością i powodzeniem.

Jednak ma ona także swoje wady jak np to, że wymaga dosyć wysokich parametrów od serwera. Co ciekawe platforma Magento daje nam możliwość prowadzenia kilku sklepów internetowych na raz. Kolejną bardzo dużą zaletą jest atrakcyjny interfejs panelu administracyjnego i możliwość ustawienia innego szablonu dla każdego produktu z osobna.

Da nam to wysoką atrakcyjność naszego sklepu i bez wątpienia będzie przyciągało klientów. Platforma Magento przewyższa swoimi możliwościami inne platformy, dzięki temu jest tak bardzo popularna.

Co ciekawe do tej platformy istnieją różnego rodzaju moduły, które mają za zadanie ułatwić nam prowadzenie sklepu internetowego. Moduły Magento oferują m.in. integrację naszego sklepu z kurierami, dzięki czemu wysyłanie produktów do klienta staje się znacznie prostsze.

Ponadto dostępne są moduły, które automatycznie zachęcają klienta do odwiedzenia naszego serwisu ponownie. Zatem podsumowując moduły mają na celu poprawę funkcjonalności naszego sklepu i znaczne ułatwienie nam pracy w sklepie internetowym. Czasami ich ceny są bardzo wysokie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij