Popularne narzędzie do obsługi sklepów internetowych – czemu właśnie Magento?

Przeglądając zasoby sieci, można natrafić na bardzo wiele sklepów internetowych, działających niemal w każdej możliwej branży. Swoich sił próbują sprzedawcy m.in. akcesoriów sportowych, sprzętu budowlanego, żywności, odzieży, biżuterii, elementów wyposażenia domu i wielu, wielu innych artykułów. Co decyduje o sukcesie bądź porażce poszczególnych uczestników gry rynkowej?

Artykuł powstał we współpracy z firmą Aurora Creation

Z pewnością do takich czynników należeć będzie: atrakcyjny serwis www, ciekawa forma graficzna, wyczerpujące opisy. Ważne jest również to, jak witryna www wyświetla się na różnych urządzeniach oraz to, czy dany sklep bierze udział w kampaniach produktowych, remarketingu, pozycjonowaniu strony czy jej optymalizacji pod kątem SEO (polecamy pozycjonowanie Magento przez firmę MAYKO).

Co jednak dzieje się poza główną sceną? Jak wyglądają codzienne działania pracowników sklepu i na co wpływa wybór odpowiedniego oprogramowania do prowadzenia sklepu?

Jakie zalety przedstawia platforma Magento?

Decydując się na prowadzenie sklepu internetowego, należy wybrać oprogramowanie, które posłuży do wystawiania asortymentu, ustalania promocji i zniżek, dodawania opisów, urozmaicenia poszczególnych podstron czy umożliwienia dodawania opinii przez kupujących. Nie do przecenienia pozostaje kwestia bezpieczeństwa danych.

Składając zamówienie, użytkownik podaje swoje osobiste dane do przesyłki, dokonuje przelewu środków oraz niejako obdarza zaufaniem firmę, o której zdanie może wyrobić sobie jedynie na podstawie zlepka pikseli na ekranie komputera.

Sklep internetowy Magento zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, nigdy nie narażając interesów klientów. Do minimum zredukowane jest w tym systemie ryzyko potencjalnych wycieków danych czy ulegania atakom hakerskim.

Warto pamiętać, że im większy sklep, tym większą pokusę przedstawiają przechowywane w nim dane dla osób, które nie posiadają granic etycznych. Sklepy na Magento dobrze radzą sobie również z szerokim asortymentem, który nie jest w stanie zaburzyć równowagi funkcjonowania całej platformy.

Prawidłowa prezentacja towarów będzie możliwa zarówno na tradycyjnych komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych, dzięki wsparciu optymalizacji, zapewnianemu przez twórców systemu. Dodatkową jego zaletą jest dostępność wielu wtyczek i modułów, poszerzających dostępne funkcjonalności.

W czym pomagają moduły Magento?

Dodatkowe „nakładki”, kompatybilne z platformą, mogą wspomóc funkcjonowanie przedsiębiorstwa na kilka sposobów. Jednym z nich jest synchronizacja z porównywarkami cen i serwisami gromadzącymi opinie konsumentów. Odnośniki do sklepu umieszczone w tego typu miejscach to olbrzymi oręż w walce o pozycję rynkową.

Wytrawni kupujący z dużą wprawą uskuteczniają bowiem metodę robienia inteligentnych zakupów, korzystając z pomocy stworzonych w tym celu witryn. Będąc właścicielem sklepu warto zadać sobie również inne pytanie: ile mogę zyskać dzięki natychmiastowym płatnościom ze strony klientów?

Czy zapewni mi to przewagę nad konkurencją? Moduły Magento zapewniają bowiem możliwość połączenia z serwisami zajmującymi się błyskawicznymi płatnościami. Tradycyjne przelewy wydają się wyglądać całkiem blado przy takich rozwiązaniach. Klient poczuje się natomiast doceniony, jeżeli będzie mógł otrzymać informację o realizacji wysyłki niemal natychmiast po złożeniu zamówienia.

Z pewnością wpłynie to korzystnie na jego skłonność do ponownego skorzystania z naszego sklepu w przyszłości. Wtyczki społecznościowe pozwolą natomiast zaistnieć danej witrynie w otoczeniu pojedynczego klienta, tworząc po jakimś czasie sieć zainteresowanych konsumentów. Rekomendacje udzielone przez bliskie osoby traktuje się bowiem znacznie poważniej, niż bezosobową, anonimową reklamę.

Dlaczego warto założyć sklep internetowy Magento?

Wiodąca pozycja tej platformy wydaje się być wystarczającym powodem do postawienia na nią w biznesie e-commerce. Rozbudowany panel administracyjny pozwoli nigdy nie stracić kontroli nad bogatym asortymentem, a mnogość dostępnych statystyk ułatwi kontrolowanie sprzedaży i udoskonalanie obranej strategii. Czego można chcieć więcej?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij