Moduły magneto – wskazówki tworzenia od podstaw

Artykuł powstał we współpracy z firmą Aurora Creation

Jeśli w niedalekiej przyszłości planujemy otworzyć sklep internetowy, to warto skorzystać z rozwiązań, które mogą nam ułatwić, tego typu zadanie. Jest kilka takich pomocnych narzędzi, ale nas interesuje tylko i wyłącznie platforma Magento, ponieważ jest to oprogramowanie a właściwe autonomiczna platforma sprzedażowa, z której korzystają dzisiaj najpopularniejsze sklepy w internecie.

Magneto wyróżnia się przede wszystkim otwartym oprogramowaniem dedykowanym sklepom internetowym. Pierwsza wersja platformy powstała już w roku 2011 i została wykupiona przez eBay, który stał się jedynym właścicielem. W późniejszych latach platforma Magento rozrosła się do takiego stopnia, że dzisiaj każdy szanujący się sklep internetowy powinien wykorzystywać to oprogramowanie.

Czym jest Magento?

Magento oparte jest na MySQL, co jest niczym innym, jak bazą danych a PHP jest językiem oprogramowania. Platforma Magento w dużej mierze wykorzystuje programowanie obiektowe, czyli standardową architekturę Model-View-Controller. W przypadku oprogramowania magneto użytkownik ma do wyboru dwie platformy do tworzenia sklepów internetowych. Jest to Magento Community Edition bardziej znana wersja platformy oraz Magneto Enterprise Edition.

Pierwsza wersja to przede wszystkim wolne oprogramowanie przeznaczone do zarządzania określoną treścią. Dzięki dostosowaniu oprogramowania możemy zmodyfikować dowolny element programu. Oprócz podstawowych plików użytkownik może, zwiększyć funkcjonalność oprogramowania, wykorzystując moduły Magento, nawet te, świadczone przez niezwiązanych z oprogramowaniem deweloperów.

Jest to podstawowe wsparcie dla działalności e-commerce. Druga wersja wywodzi się bezpośrednio z pierwszej, jednak posiada jedynie pliki podstawowe. Oprogramowanie jest płatne, ale w zamian daje nam więcej opcji w zakresie podstawowym.

Druga wersja programu przeznaczona jest głównie, dla przedsiębiorców wymagających stałego zaplecza technicznego, co związane jest z wszystkimi pracami technicznymi, Pamiętajmy o tym, że nawet opłata abonamentu rocznego nie daje nam w ramach zapłaty hostingu a oprogramowanie, rozwija się dzięki innym ludziom.

Korzyści z korzystania

Jeśli tworzymy sklep od podstaw, to warto wiedzieć, że platforma magneto, daje nam duży wachlarz możliwości. Możemy skorzystać między innymi z darmowych wtyczek, to pozwala na rozbudowę wielu funkcji i jednocześnie dostosowuje nasz sklep internetowy do naszych indywidualnych potrzeb. Skrypt jest więc bardzo rozbudowany i na pewno znajdziemy w nim elementy, które się nam przydadzą podczas prowadzenia sklepu.

Oprogramowanie Magento to przede wszystkim funkcjonalność i sporo możliwości. Oprócz funkcji podstawowych moduły Magento dają nam możliwość raportowania, analizy, dodają system płatności, oraz wiele innych drobnych elementów kluczowych w prowadzeniu biznesu e-commerce. W ten sposób z wykorzystaniem jednej platformy magneto jesteśmy w stanie prowadzić kilka sklepów naraz i co najważniejsze sprawnie nimi zarządzać przy użyciu jednego panelu.

Daje nam to dużą swobodę i w każdym momencie możemy, jeszcze bardziej rozbudować skrypt oprogramowania, dzięki czemu nasze możliwości, są nieograniczone. Platformy Magento oprócz podstawowego działania umożliwiają nam skuteczne pozycjonowanie. Oprogramowanie jest zaprojektowane z korzyścią dla wyszukiwarek internetowych, dzięki czemu, bardzo łatwo, możemy zoptymalizować sklep.

Rady dla użytkowników

Jeśli zamierzamy wykorzystać w przyszłości platformę Magneto, to pamiętajmy o tym, aby zaopatrzyć się w duży serwer. Jeśli o to nie zadbamy, możemy mieć problemy z obsługą całości, zwłaszcza jeśli wybrany przez nas hosting nie spełnia wymagań skryptu, którego aktualnie używamy. Wiadomo, że wiąże się to z dużym kosztem, ale warto, ponieważ platforma magneto dostosowana jest do każdego klienta.

Dużą zaletą, a raczej możliwością, jaką daje nam program, jest stworzenie skryptu, który w głównej mierze, będzie opierał się na wersji mobilnej, naszego sklepu internetowego. Takie dostosowanie sklepu do wyświetlania się na urządzeniach mobilnych to bardzo dobry krok.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij