Jak wybrać idealny ekran LED do wynajęcia?

Jak wybrać idealny ekran LED do wynajęcia?

Ekrany LED do wynajęcia wspaniale uzupełniają zarówno małe wydarzenia, jak i eventy dla wielotysięcznej publiczności. Jak jednak sprawić, by telebim stał się przydatną częścią spotkania?

Co jest najważniejsze przy wyborze ekranu LED?

Kwestia, od której należy zacząć wybór ekranu LED do wynajęcia, to miejsce, w którym zostanie on postawiony. Ma to decydujący wpływ na parametry takie jak jasność, rozmiar oraz opcjonalne wyposażenie przydatne podczas instalacji jak np. kratownica z tyłu. Odpowiednio duży telebim wpłynie na odbiór wrażeń przez publiczność. Co więcej, od jego wielkości zależy również cena usługi wynajmu.

Jaki ekran LED wybrać do sali konferencyjnej?

Ekran LED, który będzie służył do wyświetlania prezentacji w pomieszczeniu zamkniętym, nie musi być zbyt duży. Nie powinien być także przesadnie jasny, by nie wywoływać dyskomfortu u zgromadzonych prelegentów lub pracowników.

Mniejsze i ciemniejsze wyświetlacze sprawdzają się nie tylko w salach konferencyjnych, ale również w audytoriach na uczelniach oraz salach edukacyjnych w placówkach kultury. Równie dobrze będą służyć jako stacjonarne telebimy reklamowe, stojąc przy chodniku lub drodze poza miastem.

Jak ekran LED sprawdzi się w hali lub na stadionie?

Odwrotne podejście należy przyjąć, gdy ekran LED ma wyświetlać treści podczas wydarzenia gromadzącego setki, a niekiedy tysiące osób. Na eventach takich jak np. mecze piłkarskie lub koncerty zdecydowanie lepiej sprawdzają się mające po kilka metrów wzdłuż i wszerz telebimy. Dzięki swoim rozmiarom tablicę z wynikiem lub transmisję ze sceny dostrzegą także osoby znajdujące się w najdalszych punktach obiektu.

Ekran LED dostosowany do działania na stadionach lub w halach powinien być też bardzo jasny i wyraźny. Dobrym wyborem są urządzenia świecące na poziomie około 5-7 tys. cd (kandeli) na m². Sama jasność jednak nie wystarczy. Nie mniej ważna jest kolorystyka matrycy. Dobre wyświetlacze cechują się możliwie jednolitą kolorystyką pomimo różnej temperatury wyświetlanych na nich kolorów.

Czym powinno cechować się oprogramowanie ekranu LED?

Dobry ekran LED do wynajęcia to sprzęt łatwy w obsłudze. Aby było to możliwe, niezbędne jest odpowiednio intuicyjne oprogramowanie. Najlepszym wyborem są urządzenia, którymi można sterować zdalnie. Ma to szczególne znaczenie podczas organizacji dużych wydarzeń. W przeciwieństwie do prezentacji w salach konferencyjnych na hali lub stadionie kontrolowanie ekranu z bliskiej odległości zazwyczaj nie jest możliwe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij