Usługi, których nie ma w Polsce. Jakich usług brakuje w Polsce?

Rynek usług w Polsce jest niezwykle dynamiczny, wciąż pojawia się coraz to więcej nowych świadczeń, z których możemy skorzystać. Zatrudnienie w tym sektorze znajduje już ponad połowa Polaków, oferujących różnorodne działania pozwalające na poprawę jakości naszego życia.

Mimo dużego wysycenia, znaleźć można swego rodzaju nisze, które warto wypełnić, by zapewnić dostęp do innowacyjnych, czasem nieco zaskakujących rozwiązań. Poszukując klasycznych usług, warto sprawdzić serwisy ogłoszeniowe, np. sprzedajemy.pl/uslugi. My natomiast skupimy się na tych niesztampowych usługach, z których można skorzystać głównie za granicą.

Usługi, których brakuje w Polsce

W Polsce dominują standardowe, klasyczne usługi takie jak: remonty, dla zwierząt, korepetycje, motoryzacyjne, urodowe, transportowe. Warto jednak wiedzieć, że na Zachodzie rośnie zainteresowanie także innymi, mniej oczywistymi rozwiązaniami. Wśród nich warto wyróżnić osoby, które za swojego klienta stoją w kolejce we wszelkiego rodzaju instytucjach, np. urzędach. Nie pośredniczą oni jednak w załatwieniu sprawy. W Japonii można także wynająć kogoś, która przeprosi drugą osobę w imieniu klienta (uwaga – płacz jest dodatkowo płatny!). Kolejnym z ciekawych pomysłów jest możliwość wynajęcia babci i spędzenia z nią czasu.

Aktualnie rosnącym zainteresowaniem cieszy się organizowanie imprez, zazwyczaj są to wesela czy chrzciny, jednak za granicą rozkwita także branża usługowa związana z przygotowywaniem przyjęć rozwodowych. Gdy brak pomysłu na prezent z tej (lub innej) okazji można skorzystać z pomocy osób, które wcielają się w rolę paparazzi i dają odczuć „obdarowanemu”, jak na co dzień czują się wielkie gwiazdy. A gdzie szukać pomocy po suto zakrapianej nocy? Ciekawy pomysł na biznes jest bus na kaca, który świadczy pomoc osobom boleśnie odczuwającym skutki nocnego szaleństwa.

Wydawać się może, że w branży pogrzebowej zrobione zostało już wszystko. Okazuje się jednak, że niszą na rynku jest organizowanie ceremonii w imieniu pogrążonej w bólu rodziny. Ponadto w Virginii oferowana jest możliwość namalowania pośmiertnego portretu… prochami. Pomysł ten jednak wydaje nam się zbyt kontrowersyjny, jak na polskie realia.

Usługi hotelowe, które w innych krajach robią furorę

Obiekty noclegowe dwoją się i troją, aby przyciągnąć do siebie klientów. Należy jednak zaznaczyć, że ta branża w Polsce jest stosunkowo mało innowacyjna. Jakimi usługami mogą cieszyć się goście zagranicznych obiektów noclegowych? Wśród nich warto wyróżnić przede wszystkim:

  • możliwość skorzystania z bezpłatnego smartfona, który podczas pobytu można zabrać ze sobą w dowolne miejsce,
  • usługę podgrzewania łóżka przez pracownika w specjalnym termokombinezonie,
  • menedżerów od opalania, którzy dyżurują przy basenie i pomagają klientom nakładać krem oraz rozdają przeciwsłoneczne kosmetyki,
  • czytanie gościom bajek na dobranoc,
  • „herbacianego sommeliera” – usługa szczególnie popularna w angielskich hotelach; jest to wykwalifikowana osoba dobierająca gościom właściwą dla nich odmianę herbaty,
  • konsjerżów ds. dobrego snu, którzy pomagają dobrać klientom usługi pozwalające na lepszy sen,
  • bezpłatną usługę stylizacji włosów w określonych godzinach,
  • usługę rozpakowywania i pakowania walizki,
  • bezpłatny transport helikopterem z lotniska do hotelu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij