Co ma wpływ na pozytywny wizerunek firmy?

Pozytywny wizerunek firmy to jej wyobrażenie w oczach bieżących i potencjalnych klientów. Wpływa na niego wiele czynników, takich jak nazwa marki, jej logo, kultura działalności oraz kontakt ze środowiskiem. W dzisiejszych czasach równie istotne jest podejście firmy do konsumenta i do ekologii, dlatego warto skupić się przede wszystkim na tych dwóch obszarach budowania pozytywnego wizerunku, a nawet połączyć je w jedną strategię.

Budujemy pozytywny wizerunek firmy – praktyczne gadżety reklamowe

Chociaż w sferze marketingowej zmieniło się wiele – w potęgę urósł przede wszystkim Internet i social media – to gadżety reklamowe nadal są czymś niezwykle przydatnym w walce o budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Gratisy dla obecnych klientów przywiązują ich do marki i wzmacniają relacje na linii konsument-marka, a prezenty dla potencjalnych klientów budują świadomość marki i przyciągają do niej nowe grono osób zainteresowanych produktami lub usługami. Jednak, aby gadżet reklamowy był skuteczny, musi być praktyczny, dlatego nie bez znaczenia jest to, co podarujemy swoim konsumentom.

Firma daje dobry przykład, czyli o ekologii w reklamie

O podejmowaniu ekologicznych decyzji powinniśmy myśleć i jako jednostka, i jako grupa. Firmy mają tutaj znacznie większe pole do popisu i mogą wykorzystać swój potencjał, aby dawać dobry przykład konsumentom. Ekologiczna działalność to szerokie pojęcie, pod którym skrywa się między innymi zmniejszanie śladu węglowego poprzez skrócenie łańcucha dostaw czy stosowanie odnawialnych źródeł energii w procesie produkcji. Co ważne, ekologiczne mogą być także produkty firmy – na przykład pozyskane z recyklingu lub nadające się do wielokrotnego wykorzystania.

Ekologiczne gadżety reklamowe, czyli reklama dwa w jednym

Ekologiczne podejście do prowadzenia biznesu można połączyć ze strategią marketingową poprzez wybór eko gadżetów reklamowych. Ciekawą opcją jest na przykład pakowanie własnych wyrobów w logowane opakowania, które da się wykorzystać ponownie w różnym celu. Wiele tego typu artykułów z opcją firmowego nadruku znajdziemy na stronie producenta Natura Słupsk pod adresem https://www.natura.slupsk.pl/torby-bawelniane. W ofercie dostępne są przede wszystkim akcesoria bawełniane, takie jak torby, woreczki, kosmetyczki, workoplecaki czy fartuszki. Jak je wykorzystać?

Najbardziej ekonomiczną opcją będzie pakowanie w nie własnych produktów. Przykładowo, woreczki bawełniane mogą posłużyć do transportowania biżuterii, sypkich produktów spożywczych, odzieży, akcesoriów do włosów, kosmetyków, leków czy nawet doniczek z kwiatami. Z kolei w torby bawełniane zapakujemy już całe zakupy klienta w sklepie stacjonarnym, a w przypadku sprzedaży wysyłkowej, możemy dołączyć je do kartonu ze skompletowanym zamówieniem. Inne rozwiązanie to wykorzystanie bawełnianych gadżetów z nadrukiem firmowym jako gratisu, na przykład do pierwszego zamówienia lub do zamówienia przekraczającego konkretną sumę. W takim przypadku warto postawić na prezent, który będzie atrakcyjny wizualnie i zachęcający do użytku.

Eko gadżety a wizerunek firmy – o czym nie wolno zapominać?

Budując pozytywny wizerunek firmy, nie możemy zapominać o jakości oferowanych konsumentowi produktów. Jeśli gadżet jest nie tylko ładny, ale i solidnie wykonany, świadczy to o dbałości o klienta. Ekologiczność takiego artykułu będzie wtedy jego dodatkową zaletą, która powie konsumentowi, że firma dba nie tylko o pozytywną relację z klientem, ale również o środowisko, które jest dobrem nas wszystkich.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij