Czym są packshoty

Packshot (również pack shot) to nieruchomy lub ruchomy obraz produktu, zwykle zawierający jego opakowanie i etykietę, używany do przedstawiania reputacji produktu w reklamach lub innych mediach. Jest to ważny bodziec do sprzedaży, mający na celu wywołanie rozpoznawalności produktu w sklepie. Świetne opakowanie kreuje oczekiwania, a dobrze wykonany packshot może zwiększyć postrzeganą wartość marki.

Fotografia produktowa – na co zwrócić uwagę przy packshotach?

Podczas sesji fotografii produktowej konieczne jest przestrzeganie pewnych podstawowych praktyk, aby jak najlepiej wykorzystać swoje zdjęcia.

 1. Upewnij się, że cały napis na etykiecie jest wyraźny. Użyj sylwetek, aby podkreślić konkretne cechy, którymi warto podzielić się z klientem.
 2. Wszystkie elementy projektu powinny być jasne. Użyj oświetlenia, aby delikatnie podkreślić żądany obszar bez odwracania uwagi od całego produktu. Kolory powinny być dokładnie odwzorowane.
 3. Zainwestuj w dobrej jakości sprzęt, aby realistycznie przedstawić produkt
 4. Nie edytuj nadmiernie zdjęć ani nie używaj filtrów, ponieważ może to spowodować nierealistyczne oczekiwania.
 5. Fotografuj produkty na białym lub pustym tle, aby przyciągnąć uwagę kupujących.
 6. Dopasuj ustawienia i zawsze wyłączaj lampę błyskową. Lampy błyskowe aparatu wytwarzają nienaturalne światło.
 7. Podchodź do produktów pod różnymi kątami, aby spróbować pokazać cały produkt.

 

Czym są zdjęcia aranżowane?

Aranżowane zdjęcia produktowe inaczej zwane też stylizowanymi to element fotografii produktowej najczęściej stosowany w przestrzeni internetowej. Można je określić jako „packshot w kompozycji”, gdyż jest to packshot w odpowiednim otoczeniu, pasującym do tematyki i stylistyki produktu. Dzięki takim urozmaiceniom tworzymy o wiele ciekawszy obraz, który jednocześnie tworzy bogatszy przekaz i odzwierciedla charakter produktu.

Co więcej, zdjęcia aranżowane ukazują też często przeznaczenie i sposób użycia produktu, podświadomie informując o nich odbiorcę. Przykładami takich zdjęć aranżowanych może być np. ukazanie kremu przeciwsłonecznego na leżaku na plaży, butów w stylizacji codziennej podczas spaceru w mieście czy kosmetyków ekologicznych na łące pełnej kwiatów.

Zdjęcia odzieży – bo kupujemy oczami!

Sprzedaż ubrań w Internecie opiera się w głównej mierze na zdjęciach – skoro nie możemy dotknąć, przymierzyć ani zobaczyć na żywo danej rzeczy, opieramy się na jej wyglądzie. Są różne metody na fotografię odzieży. Do zdjęć odzieży możemy zaliczyć:

 • zdjęcia na modelu – przedstawienie odzieży na osobie to najbardziej naturalny sposób, dzięki któremu dobrze widać fason i sposób układania się materiału;
 • zdjęcia odzieży typu duch – ujęcia na niewidocznych manekinach należą do najpopularniejszych obecnie sposobów przedstawiania ubrań. Można zaprezentować praktycznie wszystkie elementy garderoby przy niższych kosztach;
 • zdjęcia dodatków i akcesoriów – przy tego typu produktach można wykorzystać wiele technik fotografowania, kluczem jest niebanalna estetyka;
 • zdjęcia odzieży typu flat lay – czyli fotografie ubrań ułożonych na płasko;
 • zdjęcia detali – to zdjęcia ze zbliżeniami unikalnych i ważnych szczegółów, takich jak logo czy struktura materiału.

Fotografia produktowa – studio Fennel

Studio Fennel to miejsce powstałe w 2014 roku z miłości do fotografii, które specjalizuje się w fotografii produktowej odzieży, przedmiotów codziennego użytku, mebli, dodatków. Siedziba studia mieści się w Tomaszowie Mazowieckim, jednak firma obsługuje klientów z całej Polski poprzez zdalną realizację zleceń.

Zależy Ci na profesjonalnym przedstawieniu Twoich produktów, aby odzwierciedlić ich wysoką jakość i zachęcić klientów do zakupu? Oddaj je w ręce Studia Fennel, które zaprezentuje je na zdjęciach aranżowanych z zachowaniem każdego istotnego detalu i z oddaniem autentycznych kolorów. Co więcej, możliwa jest opcja bezpłatnych zdjęć próbnych, aby zagwarantować dokładną wycenę i zapewnić zadowolenie ze współpracy!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij