Blogi, książki o finansach, do których warto zajrzeć

Finanse to temat wciąż traktowany nieco po macoszemu, o czym świadczy, chociażby fakt, jak wiele osób znajduje się w stanie zadłużenia. Wielu z nas na co dzień popełnia wiele błędów, których można byłoby łatwo uniknąć. Jak w edukacji finansowej mogą pomóc blogi i książki? Po które z nich warto sięgnąć?

Skąd czerpać wiedzę o finansach?

W dzisiejszych czasach nie trzeba mieć wykształcenia ekonomicznego, by znać się na finansach. Każdy z nas przecież musi zarządzać, chociażby domowym budżetem – regulować wydatki, mieć nad nimi kontrolę, a także dostosowywać je do tego, jakie ma się przychody. To podstawowa wiedza, z którą mimo wszystko wiele osób ma problemy. O tym, jak radzić sobie z finansami, mieć je pod kontrolą, zacząć oszczędzać czy wręcz zarabiać, można dowiedzieć się z wielu różnych źródeł, między innymi z książek i blogów. Nie brakuje przydatnych treści, które pomogą i czegoś nas nauczą.

Jakie książki o finansach warto znać?

Pierwszym źródłem wiedzy, na jakie warto byłoby zwrócić uwagę to przede wszystkim książki. Wbrew pozorom na rynku interesujących tytułów nie brakuje, a niejednokrotnie są one tworzone przez osoby doświadczone i posiadające właściwą wiedzę i kwalifikacje.

Warto przyjrzeć się takim tytułom: „Jak pomnażać oszczędności” Macieja Samcika, „Zarabianie prawdziwych pieniędzy, czyli czego nie powie Ci żaden doradca” Bartosza Nosiadka, „Kwadrant przepływu pieniędzy” Roberta Kiyosaki, „Finansowy ninja” Michała Szafrańskiego i wiele podobnych. Inne książki o finansach warte przeczytania poznasz też z blogiem obligacje24.com. Każdy, kto chce zainteresować się tematem związanym z oszczędnością, zarządzaniem pieniędzmi i zarabianiem, znajdzie coś dla siebie.

Jakie blogi finansowe warto znać?

Jeżeli nie chce się kupować książek, istnieje jeszcze możliwość zapoznania się z wiedzą na temat finansów poprzez blogi. Ostatnimi laty namnożyło się ich wiele, nie wszystkie są wartościowe i warte polecenia, jednak znajdzie się co najmniej kilka, jak nie kilkanaście adresów, które z pewnością powinno się znać.

Polski rynek blogów ma nam całkiem sporo do zaoferowania. Wśród osób, które je prowadzą, najczęściej spotkać można ludzi doświadczonych oraz posiadających wykształcenie ekonomiczne. Warto zapoznać się z takimi stronami jak:

jakoszczedzacpieniadze.pl – blog prowadzony przez Michała Szafrańskiego, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu od lat pomaga innym, w znalezieniu swojej finansowej drogi, jest też autorem książki „Finansowy ninja”

subiektywnieofinansach.pl – to duży blog prowadzony przez kilku autorów, którzy mają duże doświadczenie w zakresie finansów i ekonomii

marciniwuc.pl – jest to autor bloga „Finanse bardzo osobiste”, a jego życiową pasją jest pomaganie innym ludiom w dbaniu o finanse

zaradnyfinansowo.pl – czyli blog ogólny, który w całości skupia się na różnych zagadnieniach związanych z finansami

kobiecefinanse.pl – strona stworzona przez kobietę i dla kobiet (nie tylko) o finansach, tym jak oszczędzać, jak zarabiać, jak radzić sobie z pieniędzmi i racjonalnie nimi zarządzać.

Rzecz jasna podobnych stron jest znacznie więcej, warto więc poszukać ich więcej i sprawdzić, jakie informacje zawierają i czy są one rzetelne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij