Technologie przyjazne rodzinie

Technologie przyjazne rodzinie

Uzdatniona woda w naszym domu niesie ze sobą wiele zalet. Powoduje ona nie tylko lepsze działanie urządzeń, które mają kontakt z wodą, ale niejednokrotnie wpływa na złagodzenie objawów dermatologicznych. Jakie urządzenia mogą pomóc nam w tym procesie?

Zła jakość wody w polskich domach

Niestety, bardzo często jakość wody w naszych domach nie jest zbyt dobra. A jak wiemy, woda ma ogromne znaczenie, dla naszego życia, funkcjonowania naszych sprzętów oraz po prostu dla naszego zdrowia. W przypadku wody, która dostarczana jest wodociągami miejskimi, głównym problemem jest twardość. Wpływa na nią duże zawarcie soli wapnia oraz magnezu. Bardzo łatwo można w niej również wyczuć chlor. W przypadku wody ze studni konieczne jest jej uzdatnianie do tego, aby można było bezpiecznie ją spożywać. W obu przypadkach może być więc konieczna filtracja oraz zmiękczanie naszej wody.

Jeśli więc zauważymy, że na armaturze w naszym domu pojawia się osad z kamienia, dodatkowo wzrastają rachunki za ogrzewanie, a po spożyciu herbaty pojawiają się brązowe plamy na ściankach kubka oraz nasza skóra wymaga ciągłego nawilżenia – są to wyraźne oznaki tego, że nasza woda jest twarda.

Zmiękczacz

Jednym ze sposobów na to, aby woda w naszym domu nie była już tak twarda, jest jej zmiękczenie. Do tego zadania posłuży nam specjalistyczne urządzenie nazywane zmiękczaczem wody. Jest on przeznaczony do użytku domowego i usuwa z wody jony wapnia oraz magnezu, które odpowiedzialne są za twardość. Przykładem zmiękczacza jest Primono dostępny na stronie ustm.pl. Jest to jedyny taki na rynku zmiękczacz z żywicą MONOsferyczną. Dodatkowo produkt ten cechuje się aż o 20% zwiększoną wydajnością i oszczędnością w porównaniu do innych zmiękczaczy.

Zmiękczacze najlepiej zamontować na etapie budowy domu na głównym przyłączu wody zimnej. Jego instalacja jest również możliwa w momencie modernizacji. Co ważne zmiękczacz należy umieścić blisko kanalizacji oraz gniazdka elektrycznego. Zmiękczanie wody odbywa się poprzez zastępowanie kationów wapnia oraz magnezu jonami sodu. Rozwiązaniem jest również domowa stacja uzdatniania wody i dwuelementowy zmiękczacz wody polski producent, który sprawdzi się w miejscach, gdzie zużycie wody jest duże.

Jaki filtr do wody wybrać?

Należy wiedzieć, że uzdatnianie wody nie polega jedynie na zmiękczaniu, ale również na filtrowaniu. Proces ten pozbawia wodę chloru, chemikaliów, bakterii. Do tego procesu wykorzystuje się filtry do wody mechaniczne, węglowe oraz systemy odwróconej osmozy.

Jeśli już zainteresował nas zmiękczacz wody, również na stronie ustm.pl powinniśmy przyjrzeć się filtrom do oczyszczania wody. Różnią się one między sobą, jednak na największe wyróżnienie zasługuje filtr osmotyczny, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Jego działanie oparte jest na systemie odwróconej osmozy. Świetnym przykładem jest RO6, czyli nowoczesny aż sześciostopniowy system, który posiada trzy filtry wstępne, membranę oraz dwa filtry końcowe. Dzięki temu są one w stanie usunąć prawie wszystkie zanieczyszczenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij