Obrona praw pracowniczych – wszystko o prawach i obowiązkach w przedsiębiorstwie

Obrona praw pracowniczych – wszystko o prawach i obowiązkach w przedsiębiorstwie!

Świadomość pracowników na temat praw, które im przysługują, z roku za rok wzrasta, a coraz więcej osób zbiera się na odwagę i zgłasza odpowiednim instytucjom wszelkie rażące nieprawidłowości, których dopuszczają się nieuczciwi pracodawcy w stosunku do swoich pracowników. Jest to oczywiście zjawisko jednoznacznie pozytywnie, gdyż długofalowo może przełożyć się na poprawę warunków pracy wielu milionów Polaków. Jak wynika z danych statystycznych, coraz więcej polskich pracowników zatrudnionych jest na tak zwane umowy śmieciowe, które nie gwarantują żadnego zabezpieczenie ekonomicznego, ale także psychicznego dla pracownika. Sytuacja ma się niewiele lepiej za granicą, gdzie stereotyp Polaka jako taniej siły roboczej jest wciąż bardzo silny, a wśród społeczeństw krajów Zachodu, czyli głównego kierunku emigracji zarobkowej wielu milionów Polaków, nadal istnieje ciche przyzwolenie na wykorzystywanie polskich pracowników. W tym tekście umieszczone zostały podstawowe prawa, jakie przysługują pracownikowi zatrudnionemu w firmie, ale również obowiązki, które obowiązują zarówno pracownika etatowego, jak i zatrudnionego na innym rodzaju umowy.

Adwokat w Białymstoku – w jaki sposób pomoże dochodzić swoich praw?

Jednym z najbardziej podstawowych praw każdego pracownika jest prawo do godnego traktowania w miejscu pracy. Prawo to jest niestety coraz częściej łamane. Adwokat w Białymstoku może pomóc nam poradzić sobie z pracodawcą, który stosuje różne metody przemocy psychicznej, a w skrajnych przypadkach nawet fizycznej. Jednak aby tak się stało, pracownik musi zdawać sobie sprawę z faktu, że pracodawca pozwalając sobie na zachowania, którą dewaluują lub wręcz poniżają pracownika, łamie prawo i należy takim działaniom przeciwdziałać. Bardzo ważne jest również przekonanie, że zgłoszenie zachowanie niezgodne z prawem będzie skutkować rozwiązaniem dotychczasowego problemu, a nie jedynie zaognieniem całej sytuacji! Dlatego w tym przypadku niezwykle pomocny może okazać się dobry adwokat w Białymstoku. Nie tylko pomoże nam on w kwestiach prawnych, lecz również doda pewności siebie, która jest niezwykle istotna w trakcie walki z nieuczciwym pracodawcą.

Dobry adwokat w Białymstoku – jakie prawa przysługują pracodawcy?

Pracownicy bardzo często zapominają o tym, że godząc się na podpisanie umowy ze swoim pracodawcą, muszą przestrzegać warunków w niej zawartych. Jednym z najważniejszych zapisów większości tego rodzaju umów jest zapisów, w którym stwierdza się, że pracownik zobowiązuje się do świadczenia pracy swojemu pracodawcy z pełnym zaangażowaniem i w wymiarze godzin, które określone są w umowie. Niedopuszczalna jest więc sytuacja, w której to pracownik w godzinach swojej pracy zajmuje się rzeczami, które nie nalezą do jego obowiązków, ze szczególnym uwzględnieniem przeglądania serwisów społecznościowych. Jeżeli nie jesteśmy pracowici, nawet kancelaria adwokacka w Białymstoku może nie pomóc nam w rozwiązaniu konfliktu z pracodawcą, ponieważ zwyczajnie nie będzie miała do tego żadnych podstaw prawnych. Kancelaria adwokacka w Białymstoku zajmuje się na co dzień różnymi sprawami, które dotyczą łamania praw pracowniczych, jednak niemniej często kancelaria ta zajmuje się sprawami, które dotyczą niedotrzymywania warunków umowy przez pracowników.

Śmieciowe umowy a kancelaria prawna w Białymstoku – w jaki sposób może pomóc prawnik?

Umowy śmieciowe to bardzo trudny temat, do którego należy podejść wieloaspektowo. W pewnym procencie przypadków umowy tego rodzaju oferowane przez pracodawców nieuczciwych, którzy chcą zmaksymalizować swoje zyski kosztem płac pracowniczych. Bardzo często jest to unikanie wypłacania, często bardzo oddanym oraz lojalnym pracownikom płacy minimalnej. Jednak z drugiej strony koszty utrzymania pracownika są tak wysokie, że niektórzy pracodawcy nie mogliby sobie pozwolić na zatrudnienie pracownika lub kilku pracowników na podstawie umowy o prace. Kancelaria prawna w Białymstoku zajmuje się jedynie sprawami, które dotyczą pierwszego przypadku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij