okna-aluminiowe

Bogaty wybór okien i drzwi. Jakie wybrać?

Okna w domu to niezwykle ważny element. To nasz widok na świat, ochrona przed chłodem czy osłona przed deszczem. Stolarka okienna i drzwiowa sprawia, że czujemy ciepło i bezpieczeństwo w naszym domu. Zakup okien i drzwi to najczęściej jednorazowy wydatek na lata, dlatego nie warto na tym oszczędzać. Warto rozeznać się w temacie i wybrać firmę oraz wariant okien najlepiej odpowiadające naszym oczekiwaniom i potrzebom. Sprawdźmy, co znajdziemy w ofercie.

Rodzaje okien

Jeszcze paręnaście lat temu w większości domów i bloków królowały nieszczelne, wątpliwej trwałości okna drewniane. Przy mocniejszym powiewie wiatru mogliśmy mieć wątpliwość, przy pozostaną one na swoim miejscu. Następnie nadeszła moda na okna plastikowe, czyli np. okna PCV Kraków – wszyscy wymieniali okna na białe i bardziej wytrzymałe „plastiki”. Od tamtego czasu technologia tworzenia okien przeszła niezwykły progres, dzięki czemu obecnie oferowane rodzaje okien to najwyższa jakość i niebywała funkcjonalność, niezależnie od tworzywa wykonania.

 

Okna aluminiowe – nowoczesna wszechstronność

Niegdyś okna aluminiowe słynęły głównie ze względu na wykorzystanie w dużych przeszkleniach – przeważnie w obiektach przemysłowych, biurowych czy hotelach. Takie wykorzystanie nie jest przypadkowe – wybiera się w takich projektach okna aluminiowe ze względu na ich wyjątkową lekkość, wytrzymałość, sztywność i odporność na czynniki zewnętrzne. Okna aluminiowe są też lubiane przez projektantów i architektów z uwagi na ich estetyczny i nowoczesny wygląd. Coraz częściej stolarkę aluminiową można spotkać także w domach jednorodzinnych, jednak jest ona droższa w porównaniu do innych rodzajów okien. Na stronie internetowej fintecnic.pl znajdziemy szeroką gamę okien aluminiowych w różnych wariantach, m.in. okno aluminiowe MB60 z systemem 3-komorowym.

Okna drewniane – naturalny luksus

Okna drewniane są powszechnie uważane za elegancki i luksusowy wybór. Co więcej, drewno to surowiec naturalny i bezpieczny dla środowiska, jak również odporny na zniekształcenia. Okna drewniane można bez obaw malować na dowolne kolory, a wszelkie usterki w takim oknie można naprawić. Drewno to również doskonały wybór dla miłośników natury – nadaje wnętrzom przytulności i ciepła, wykorzystując dary Ziemi. Okna drewniane będą oczywistym wyborem np. w drewnianych domkach górskich, w których inne okna po prostu nie pasują. Należy jednak pamiętać, że ceny drewnianych okien nie należą do niskich i trzeba uwzględnić ich regularną pielęgnację – konserwację obejmującą odnawianie, malowanie i lakierowanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą okien drewnianych na fintecnic.pl, gdzie znaleźć można np. Okno IV68 Retro.

 

Moskitiery – ochrona przed nieproszonymi gośćmi

Moskitiery na okno chronią przed owadami i zanieczyszczeniami z zewnątrz, cechując się przy tym bezinwazyjnym montażem i demontażem siatki. Długoletnią trwałość moskitiery zawdzięczają profilom z ekstrudowanego aluminium, dzięki czemu są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i przetrwają wiele sezonów. Na fintecnic.pl mamy możliwość wyboru spośród kilku rodzajów moskitier. W ofercie znajdziemy:

  • Moskitiery ramkowe
  • Moskitiery drzwiowe
  • Moskitiery rolowane
  • Moskitiery przesuwne
  • Moskitiery plisowane
  • Moskitiery anti-smog
  • Moskitiery MRS.

Oprócz ochrony przed letnimi pyłkami, kurzem i insektami, można ochronić się przed zimowym wrogiem naszego zdrowia, jakim jest smog – moskitiera anti-smog to doskonały wybór dla miast z dużym zanieczyszczeniem powietrza.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą asortymentu firmy Fintecnic.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij