trawa-krajobrazowa (1)

Trawnik na betonie

Trawnik kojarzy nam się z soczyście zieloną łąką rozświetloną słońcem i pachnącą latem, na której z chęcią każdy relaksuje się na kocu. Taka możliwość i tak nieskazitelna trawa są jednak rzadkością, niespotykaną tym bardziej w miastach. Nie trzeba natomiast całkowicie rezygnować z trawnika, nawet jeśli nie jest się zapalonym ogrodnikiem z wolnym czasem na czynności pielęgnacyjne. Dystrybutor sztucznej trawy proponuje trawę z rolki, która sprawdzi się nawet betonowej rzeczywistości dużych miast sprawiając, że otoczenie stanie się bardziej przyjazne i relaksujące.

Kolorystyka i parametry u dystrybutora sztucznej trawy

Trawę z rolki można porównać do wykładziny dywanowej, gdyż można wybrać określone parametry i odcienie, aby dopasować ją do swoich potrzeb. Każdy model trawy wyróżnia się specyficzną strukturą, gramaturą czy przeznaczeniem. Na stronie dystrybutora sztucznej trawy trawa-krajobrazowa.pl znajdziemy wiele opcji sztucznego trawnika do wyboru, m.in.

  • Trawa z rolki Epufloor Soft – trawnik o wysokości runa 20mm, wyróżniający się wyjątkową miękkością, dzięki czemu może być idealnym wyborem dla osób mających małe dzieci.
  • Trawa z rolki Epufloor Supreme – to model o najwyższym runie o wysokości włosa 60mm. Dystrybutor sztucznej trawy zapewnia tu jakość premium, o dużej gęstości i niezwykłej aksamitności. Twój trawnik w wersji Supreme pozostanie cudownie zielony i zadbany bez żadnego wysiłku przez cały rok.
  • Trawa z rolki Epufloor Camp 35mm – idealna opcja dla boisk sportowych czy placów zabaw dla dzieci. Model jest wzmocniony elastycznym lateksem, przyjemny w dotyku i niezwykle wytrzymały, co jest niezbędne przy sportach na trawie. Dodatkowo sztuczna trawa jest odporna na duże nasłonecznienie i inne niekorzystne czynniki atmosferyczne.

 

Sztuczna trawa z rolki – gdzie można ją zastosować?

Trawa z rolki jest niezwykle uniwersalna, dzięki czemu bez problemu sprawdzi się zarówno we wnętrzach, jak i na świeżym powietrzu. Jakie zastosowania proponuje dla niej dystrybutor sztucznej trawy?

  • Taras i balkon – tam, gdzie wyhodowanie prawdziwego trawnika jest niemożliwe, z odsieczą przychodzi sztuczna trawa. Trawnik na betonie nada przytulności i pozwoli na lepsze zaaranżowanie przestrzeni. Dodatkowo, układanie sztucznej trawy jest łatwe i szybkie. Każdy z przyjemnością wyjdzie posiedzieć przy porannej kawie na balkon nawet na boso, kiedy podłoże ozdobi aksamitna trawa z rolki!
  • Boisko sportowe – dbanie o trawnik na boiskach sportowych to syzyfowa praca – energiczne biegi czy ewentualne ślizgi sprawiają, że trawa szybko ulega zniszczeniom. Trawa z rolki to trafna alternatywa, gdyż dzięki swojej dużej wytrzymałości i dodatkowemu wzmocnieniu w podłożu przetrwa najbardziej intensywne treningi!
  • Hotele i sklepy – aby uzyskać przyjazną i zachęcającą atmosferę, hotele i sklepy stosują sztuczną trawę z rolki w swoich aranżacjach. Każdy wie, że zieleń relaksuje i poprawia humor!
  • W ogrodach i na terenach prywatnych – nie każdy jest fanem prac ogrodowych. Zielony i zadbany ogród wymaga wysiłku i niemałych wkładów finansowych. Dystrybutor sztucznej trawy zapewnia, że trawa z rolki nie tylko nie wymaga pielęgnacji, ale układanie sztucznej trawy przebiega szybko i sprawnie bez dodatkowej pomocy. Nie trzeba jej kosić, podlewać, nawozić ani wyrywać przy niej chwastów. Żadnych dodatkowych kosztów! Czy ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości, że to nie jest idealne rozwiązanie dla ogrodu?

 

Układanie sztucznej trawy – prosty montaż

Montaż sztucznej trawy to stosunkowo łatwe zadanie, można więc je wykonać bez specjalistycznej pomocy. Trzeba jedynie zastosować się do kilku prostych kroków, aby proces przebiegł bezproblemowo.

Należy zacząć od oczyszczenia powierzchni – powinna być sucha, równa i bez wybrzuszeń. Następnie dopasowujemy trawę z rolki do wymiarów naszego balkonu, planując jej ułożenie. Wycinamy oczekiwane kształty i mocujemy je do podłoża poprzez taśmę dwustronną lub klej do trawy z rolki.

Układanie sztucznej trawy na naturalnym podłożu również należy zacząć od oczyszczenia go – w tym wypadku usunięcia darni z min. 10cm warstwy gleby. Trzeba również wyrównać i utwardzić powierzchnię, warto użyć tu piasku kopalnianego. Następnie rozkładamy geowłókninę, zapobiegającą przerastaniu trawy naturalnej. Ostatni etap to również docięcie i dopasowanie fragmentów trawy z rolki – układane części sztucznej trawy powinny mieć włókna skierowane w jednym kierunku dla jednolitego efektu.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą modeli trawy z rolki na stronie trawa-krajobrazowa.pl

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij