Jak się rozwijać Książki, filmy, kursy o rozwoju osobistym

Jak się rozwijać? Książki, filmy, kursy o rozwoju osobistym

W życiu każdego człowieka pojawia się taki moment, kiedy czuje, że stoi w miejscu i się nie rozwija. Kiedyś w doskonaleniu kwalifikacji i zdobywaniu nowych, pomagały profesjonalne szkolenia i kursy, dzisiaj można to wszystko osiągnąć za pośrednictwem internetu, w którym aż roi się od różnorodnych filmików, blogów i stron motywacyjnych. To niestety jest pułapka. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, jak w nią nie wpaść i jak się skutecznie rozwijać.

Czym jest rozwój osobisty?

To niezwykle ważny czynnik służący do osiągania sukcesów i po prostu, bycia szczęśliwym. Niestety nie każdy, kto zawsze stawiał na własny rozwój, osiągnął sukces, ale zawsze ci, którzy się rozwijali i intensywnie pracowali nad sobą, zdobyli swój cel. Można go śmiało określić jako połączenie sposobu na życie z pasją. W społeczeństwie funkcjonuje takie powiedzenie – kto się nie rozwija, ten się cofa i dotyczy zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej. Firmy, które nie inwestują w nowe produkty, innowacyjne rozwiązania i nie dostosowują swoich działań do potrzeb rynku, wypadają z obiegu. Tak samo osoby, które się nie rozwijają i nie pracują nad sobą, zarabiają mniej, mają nikłe szanse na awans, otrzymują gorsze zadania do wykonania, by ostatecznie stracić pracę. Dlatego rozwój osobisty jest tak ważny w naszym życiu, abyśmy nie stali w miejscu i by czerpać radość i energię z tego, co robimy. Szerzej rozwój osobisty omawia blog www.doradztwo.net.

Jak rozpocząć rozwój osobisty?

Zamiast przeszukiwać internet w poszukiwaniu źródeł informacji, sięgnij po jedną książkę. Nie ważne jaką, byle jej struktura pomogła ci zrozumieć dany problem i która z opisu, wydaje ci się ciekawa. Niech nie będzie to książka, której autorzy obiecują złote góry po jej przeczytaniu. Te z zakresu rozwoju osobistego pisane są głównie przez psychologów i terapeutów dlatego nie znajdziemy w nich obietnic, że oczekiwane zmiany pojawią się w przeciągu chwili od ich przeczytania. Poznasz za to zasady funkcjonowania ludzkiej psychiki i dzięki temu zrozumiesz zachowania innych ludzi, co z kolei przełoży się na twoje relacje z nimi.

Organizowanych jest coraz więcej kursów z zakresu rozwoju osobistego. Mają one sens, jeśli będziesz do nich mocno zmotywowany i skupiony. Konieczne jest jedynie wybranie takiego kursu, który łączy w sobie teorię z praktyką. Sprawdź również, kto go organizuje i prowadzi zajęcia. Na początek zacznij od tych, które są darmowe, dzięki czemu sprawdzisz, czy taka forma ci odpowiada, by w razie czego nie żałować wpłaconych pieniędzy. Nie zapisuj się na kilka kursów jednocześnie tylko skup na jednym, bo tylko wtedy wyciągniesz jak najwięcej. Dobrze przygotowany kurs może rzeczywiście przynieść efekty.

Zagadnienie rozwoju osobistego bardzo się rozwinęło w ostatnim czasie, a w internecie nie brakuje kolejnych osób, które zasypują nas kolejnymi wykładami, próbując karmić nas złudnymi nadziejami na lepsze jutro. Na nadmiar informacji trzeba uważać, zwłaszcza na początku. Podstawy nie są trudne, ale aby osiągnąć sukces i zmienić swoje podejście do świata, musisz wykazać się pełnym skupieniem i zaangażowaniem.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij