Rankingi, porównywarki... co jeszcze pomoże wybrać Ci kredyt

Rankingi, porównywarki… co jeszcze pomoże wybrać Ci kredyt?

Wybór kredytu, niezależnie od powodu, dla którego chce się go wziąć, jest decyzją, której nie należy podejmować pod wpływem chwili. Aby uniknąć ewentualnych kłopotów finansowych w przyszłości dobrze, jeżeli wzięcie takiego zobowiązania zostanie poprzedzone weryfikacją dostępnych na rynku ofert. Pomóc w tym mogą rankingi, porównywarki czy choćby kalkulatory kredytowe.

Jak wybrać kredyt?

Banki mają bardzo szeroki wybór takich produktów – od tak standardowych, jak kredyty gotówkowe, po te bardziej ukierunkowane, czyli kredyty hipoteczne i mieszkaniowe, samochodowe czy konsolidacyjne. Rzecz jasna w pierwszej kolejności należy zdecydować, na jaki cel będą potrzebne nam pieniądze, a następnie zorientować się, w jakim banku możemy liczyć na najkorzystniejszą ofertę. Zanim jednak udamy się do konkretnej placówki, w sieci z powodzeniem można porównać dostępne kredyty, sprawdzić ich koszty oraz popularność. W podjęciu odpowiedniej decyzji mogą pomóc porównywarki, rankingi oraz kalkulatory kredytowe, które pozwolą na sprawdzenie każdej oferty. Można też zdecydować się na wsparcie doradcy finansowego, który zrobi to za nas.

Jak działają porównywarki kredytowe?

Bardzo pomocne przy wyborze odpowiedniego kredytu są porównywarki. Łatwo znaleźć je w sieci, ponieważ wiele stron oferuje dokonanie takiej weryfikacji. Przykładem może być porównywarka kredytów na Hotmoney.pl, gdzie w jednym miejscu można zapoznać się z wieloma propozycjami różnych instytucji finansowych. W jaki sposób to jednak działa? Specjalny algorytm zbiera ogólnodostępne dane na podstawie wyznaczonych przez nas parametrów. Uwzględniając takie informacje jak ilość potrzebnej gotówki czy czas kredytowania, program wyświetla ujednolicone wyniki, segregując je od najkorzystniejszych ofert po te mniej korzystne, ale spełniające wytyczne.

Czy warto patrzeć na rankingi kredytów?

Bardzo popularne są także rankingi kredytów, które jednocześnie mogą nie wzbudzać zbyt wielkiego zaufania konsumentów. Uznaje się, że są one subiektywne i faworyzują dany bank i ofertę i nie odpowiada realnym korzyściom. Prawda jest jednak taka, że rankingi zmieniają się co chwile, ponieważ uwzględniają one najlepsze oferty w danym przedziale czasowym. Warto przy tym pamiętać, że większość podanych informacji jest bardzo ogólnych. To czy dany kredyt będzie korzystny dla klienta, uzależnione jest od indywidualnej weryfikacji dokonanej przez bank.

W czym pomoże kalkulator kredytowy?

Szukając kredytu, warto skorzystać także z kalkulatorów. Oferty banków mogą nierzadko kusić, jednak jak wiadomo, branie takich zobowiązań powinno odbywać się przy uwzględnieniu realnych możliwości finansowych kredytobiorcy. Kalkulatory finansowe mogą być przydatne, ponieważ pozwalają na obliczenie rzeczywistego kosztu pożyczki, sprawdzają oprocentowanie, czy RRSO, a także pomogą zorientować się jaką wysokość rat miesięcznie trzeba będzie płacić. Sprawdzi się też dzięki temu warunki kredytowania, a także swoje możliwości finansowe i zdolność kredytową.

Doradca kredytowy – czy to dobry wybór?

Dla osób kompletnie niezorientowanych w kwestii kredytów i szukających praktycznych i profesjonalnych porad pozostaje jeszcze jedna opcja, czyli udanie się do doradcy finansowego. Osoba taka ma szeroką wiedzę w dziedzinie finansów, jak również jest na bieżąco z ofertami banków. To dobra opcja, ale pod warunkiem, że wybierze się właściwą osobę, niepowiązaną z żadną konkretną instytucją. Dodatkowo nawet udając się do doradcy, warto wcześniej zapoznać się z aktualnymi ofertami kredytowymi, a także wiedzieć, na co zwracać przy tym uwagę. W ten sposób będzie się wiedziało jakie pytania zadawać, a także uniknie się ryzyka oszustwa i naciągnięcia na niezbyt korzystną ofertę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij