Druk cyfrowy i jego wykorzystanie w reklamie

Druk cyfrowy i jego wykorzystanie w reklamie

Czym jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy jest obecnie jedną z najnowocześniejszych metod wydruku. Polega na przeniesieniu obrazu ze socjalnego wałka na papier lub inny nośnik. Ważne jest to, aby nośnik był materiałem giętkim umożliwiającym właściwe przeniesienie obrazu. Wcześniej wałek jest podłączony do tonera w drukarce i ulega całkowitemu naświetleniu.

Dlaczego druk cyfrowy jest istotnym narzędziem w reklamie?

Powszechnie druk cyfrowy jest wykorzystywany w reklamie. Zaawansowanie techniczne wydruku cyfrowego pozwala na jego szerokie zastosowanie przy produkcji materiałów reklamowy. Dzięki osiągnięciom współczesnej techniki na rynek trafiają produkty reklamowe wysokiej jakości. Są także produktami różnego formatu oraz wielorakiego przeznaczenia.

Druk wielkoformatowy – jak się go wykonuje?

Druk wielkoformatowy to powszechnie używany rodzaj wydruku przy produkcji materiałów reklamowych dużego formatu. Druk wielkoformatowy charakteryzuje się różna wielkością oraz celem użytkowania. Mogą to być, przykładowo: plakaty lub dużej wielkości banery reklamowe.

Jakie rodzaje druku wielkoformatowego wyróżniamy?

·         Druk wielkiego formatu na materiałach z roli: szerokości do 160 cm. W wysokiej rozdzielczości 720 dpi

·         Materiały o szerokości powyżej 160 cm drukowane są na urządzeniach o niższej rozdzielczości

Na jakim materiale można dokonać druku cyfrowego?

Najczęściej stosowanym materiałem jest papier, ale obecnie treści reklamowe nanosi się także na takie tworzywa jak: papiery satynowane, blueback, banery, folie, siatki czy fototapety.

Jakie urządzenia są przeznaczone do wykonania druku wielkoformatowego w reklamie?

Do druku wielkoformatowego w reklamie używa się ploterów drukujących o następujących funkcjach:

  • eko-solventowe 720 dpi ze zmienną kroplą, najwyższa jakość druku do szerokości 160cm
  • twardo solventowe 360 dpi ze stałą kroplą do druku o szerokości do 5m (wykorzystuje się je przy produkcji bilbordów i dużych banerów)
  • UV 600 dpi do druku o szerokości do 320 cm

Dodatkowo stosowane są laminatory do zabezpieczenia wydruków o szerokości do 160cm.  

Jeśli potrzebujesz materiałów reklamowych o dużym formacie wybierz wyspecjalizowaną firmę.

Szukając specjalistycznej firmy warto zwrócić uwagę na jej realizacje oraz doświadczenie. Bielsko-Biała to miejsce, gdzie znajduje się wyspecjalizowana w druku wielkoformatowym firma DECOART. Firma ta ma bogate doświadczenie w produkcji wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych. Pełna oferta jej usług dostępna jest pod adresem: http://www.decoart.eu/design

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij