Faktoring Finiata – zaoszczędź swoje nerwy i zadbaj o swoje finanse

Faktoring Finiata – zaoszczędź swoje nerwy i zadbaj o swoje finanse

Prowadząc biznes trzeba borykać się z terminowością płaconych przez kontrahentów faktur i dbać o swoje interesy, aby sprawa nie skończyła się w sądzie. Zamiast jednak upominać się o należne środki za wykonaną pracę bez końca, można skorzystać z usługi faktoringu Finiata, który pozwoli na załatwienie spraw biznesowych szybko i nawet bez wiedzy płatnika o faktoringu.

Biznes nie musi być obarczony ryzykiem niepłaconych faktur

Są różne sytuacje z powodu których przedsiębiorcy zamiast faktoringu jawnego chcą wybrać faktoring cichy. Nie wymaga on cesji wierzytelności. W przypadku, gdy zbliża się termin płatności zobowiązań firmy, a nie można mieć pewności otrzymania zapłaty przez kontrahenta w terminie, to zamiast „bawić się” w windykację można skorzystać z faktoringu. Dzięki temu nawet w ciągu 24 godzin można otrzymać pieniądze za nieprzeterminowaną fakturę od firmy faktoringowej. Opłata nie jest znaczna i wynosi zwykle kilkaset złotych od faktury i zależna jest od jej wartości. Nie otrzyma się w ten sposób 100% należności, jednak znaczną część – 90%. Dzięki temu można uregulować bieżące należności czy też wypłaty dla pracowników, a reputacja firmy ze względu na to, że nie trzeba będzie się przyznawać do tego typu finansowania nie ucierpi.         

Łatwe i szybkie uzyskiwanie gotówki dzięki Finiata

Jedną z firm faktoringowych, na które warto zwrócić uwagę jest Finiata. Uzyskanie finansowania jest wyjątkowo proste. Założenie konta online i podanie podstawowych danych dotyczących działalności firmy wystarcza. Oczywiście wszystko zostaje zweryfikowane. Po pozytywnej weryfikacji wystarczy wgrać nieprzeterminowaną fakturę, a gotówkę otrzyma się w ciągu 24 godzin. To metoda dostępna również dla firm z krótkim stażem, które dopiero budują swoją markę i chcą w ten sposób utrzymać płynność finansową,  bez konieczności informowania kontrahentów, że dla kontynuowania działalności bez długów konieczne jest korzystanie z tego typu wsparcia.

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu?

Faktoring jest znacznie korzystniejszy od kredytów, choć tu również potrzebne jest zabezpieczenie w postaci weksla in blanco. Przede wszystkim znacznie szybsze są formalności, bo finansowanie można uzyskać nawet w ciągu jednego dnia. Ponadto uzyskuje się pewność, że będzie można spłacić swoje zobowiązania w terminie. Oczywiście jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku wypłacalnych klientów, gdyż po okresie trwania umowy i nie uiszczenia zapłaty przez płatnika dług  przechodzi na wystawiającego, jeśli jest to faktoring z regresem. Jednak w sytuacji, gdy nie jedną transakcję zawarło się z danym kontrahentem jest to naprawdę korzystna opcja, gdyż ryzyko jego niewypłacalności jest niewielkie, a w pilnej potrzebie można należnymi za wykonaną pracę pieniędzmi dysponować szybciej.

Umowa pomiędzy wystawiającym fakturę, a firmą faktoringową najczęściej obejmuje ustanowienie rachunku powierniczego, a także pełnomocnictwa. Inną opcją jest samodzielna wpłata należności po dokonaniu zapłaty przez kontrahenta. To możliwość dyskretnego finansowania zarówno dla małych, średnich jak i dużych przedsiębiorców. W dobie zawierania setek, a nawet tysięcy transakcji faktoring online może być bardzo wygodną formą finansowania. Dzięki niemu można zająć się bieżącymi sprawami biznesowymi i nie trzeba poświęcać czasu na długotrwałe ściąganie należności. Oczywiście firma faktoringowa musi odzyskać dług, jednak po ustawieniu automatycznych wiadomości z przypomnieniem o płatności faktury i ustanowieniu pełnomocnictwa, można zająć się na czas trwania umowy faktoringowej innymi sprawami, bez strachu o brak płynności finansowej.          

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij