Jak pozycjonować stronę małej firmy

Jak pozycjonować stronę małej firmy?

Każdy przedsiębiorca, nawet mały, wie, ze wielu potencjalnych klientów można znaleźć w Internecie. Jest to jednak trudne zadanie, bowiem w Internecie panuje w tym temacie duża konkurencja. Pomóc w tym może pozycjonowanie strony internetowej.

SEO w małej firmie

SEO to skrót od Search Engine Optimalization. Oznacza wszystkie działania, które są podejmowane, by strona internetowa firmy pojawiła się wysoko w wynikach wyszukiwania. Jest to prosty sposób na pozyskanie klientów z Internetu. Jednym ze sposobów jest zlecenie tego doświadczonej firmie, co jednak wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Można jednak samodzielnie podjąć działania, które pozwolą na podniesienie pozycji naszej strony.

Pozycjonowanie lokalne

Mała firma nie ma wielkich szans w starciu z dużymi przedsiębiorcami. Nie warto więc wybierać fraz, które są stosowane także przez wielkie firmy. Dla mniejszych przedsiębiorców lepszym rozwiązaniem będzie pozycjonowanie lokalne, czyli stosowanie fraz z dodaną nazwą miejscowości czy rejonu, na przykład fryzjer Katowice czy okulista Koszalin. Dzięki temu uzyskamy pewność, że oferta naszej firmy trafi do osób, które szukają usług w danej lokalizacji. Wartą rozważenia strategią jest możliwość pozycjonowania fraz mniej popularnych – kilku lub nawet kilkunastu.

Zawartość strony internetowej

Zanim zabierzesz się za pozycjonowanie swojej strony internetowej, sprawdź jej zawartość. Dobrze zbudowana strona powinna być łatwa w nawigacji, a także regularnie powinny pojawiać się na niej nowe, wartościowe treści. W artykułach powinny pojawiać się frazy kluczowe, jednak nie należy przesadzać z tym.

Pozycjonowanie strony internetowej jest jednym ze sposobów na pokazanie swojej firmy i tego, co oferujemy. Wiele firm decyduje się także na zaistnienie na Facebooku czy innych portalach społecznościowych. Jeżeli nie chcesz się porywać z motyką na słońce, to możesz skorzystać z usług jednej z firm, które zajmują się pozycjonowaniem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij