Koniec z zepsutymi smartfonami – czas na telefon wodoszczelny i pyłoszczelny

Koniec z zepsutymi smartfonami – czas na telefon wodoszczelny i pyłoszczelny

Najczęściej wymieniamy telefon co rok albo co dwa lata, kiedy kończy nam się umowa abonamentowa i możemy nabyć kolejną. Istnieją jednak również takie sytuacje, w których zakup nowego smartfona jest po prostu koniecznością. Najczęściej dzieje się tak dlatego, że „komórka” zwyczajnie nam się psuje.

Najczęściej wymieniane przyczyny psucia się telefonów

Okazuje się, że najczęstszą przyczyną usterek telefonów, jest ich upuszczenie albo zanurzenie w wodzie. Niestety, telefon wodoszczelny i pyłoszczelny nadal posiada niewiele osób. To ogromny błąd. Weźmy pod uwagę, że smartfon z dobrą baterią i mocną obudową, ale taki, który nie będzie wodoodporny, zepsuje się nam nie tylko po utopieniu w basenie czy wannie, ale również wtedy, gdy napada na niego spory deszcz albo wyleje się napój.

Ciekawostką jest to, że dzisiaj można kupić telefon, taki jak samsung galaxy s9 i cieszyć się brakiem usterek z powodu deszczu. Producent tego smartfona udowodnił, że nie psuje się on nawet po całkowitym zanurzeniu w wodzie. Bez względu na to, czy „komórka” została zalana, czy może głęboko zatopiona.

Telefon wodoszczelny i pyłoszczelny nie za miliony

Warto zaznaczyć, że telefon wodoszczelny i pyłoszczelny nie musi kosztować kroci. Smartfon z dobrą baterią, który dodatkowo jest w pełni odporny na działanie wody oraz innych zanieczyszczeń można kupić już dzisiaj za mniej niż 1 500 złotych. Okazuje się, że taką funkcję posiadają nie tylko smartfony z półki premium, ale również te klasy średniej, które to właśnie nabywane są najczęściej.

Telefony, takie jak samsung galaxy s9, które są w pełni chronione przed wodą, zawierają w swojej budowie specjalne uszczelki. Najczęściej producenci stosują te silikonowe. Do tego smartfon posiada liczne elementy z plastiku oraz z gumy, dzięki czemu pod wpływem wody nie ulega korozjom. Takie urządzenie jest też jednocześnie odporne na urazy mechaniczne, w tym upadki. 

Czy Twój smartfon jest na pewno wodoszczelny?

Jeśli nie masz pewności czy Twój smartfon z dobrą baterią jest jednocześnie wodoszczelny, sprawdź jego parametry techniczne. O wodoodporności świadczyć będzie specyfikacja, a przede wszystkim tzw. standard wodoszczelności. Wyraża się go kodem IP z dodatkiem dwóch cyfr – o wodoszczelności świadczy ta druga.

Reguła jest w tym przypadku prosta. Im wyższa cyfra zaznaczona będzie w parametrach telefonu, tym jest on lepiej chroniony przed wodą. W Polsce najlepsze telefony to te, których standard wodoszczelności wynosi 7 bądź 8. Na rynku pojawiają się coraz częściej również smartfony o standardzie 9. I właśnie takie należy wybierać, by mieć całkowitą pewność ochrony przed niekorzystnym działaniem wody.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij