Rejestrator czasu pracy to urządzenie, które w przynajmniej w jednym egzemplarzu znajdziemy w większości polskich przedsiębiorstw. Czytnik RCP na karty zbliżeniowe to podstawowe ogniwo tworzące system rejestracji czasu pracy. Drugim jest odpowiednie oprogramowanie. Jak działa system RCP i jakie są jego główne funkcje? W jaki sposób optymalnie wybrać czytnik czasu pracy i obsługujący go program?

Czemu służy rejestracja czasu pracy?

Rejestracja czasu pracy nieprzypadkowo obowiązuje w większości przedsiębiorstw. Ewidencja obecności pracowników, jej bieżące monitorowanie i ochrona przed nadużyciami to tylko niektóre funkcje. Czytnik czasu pracy na karty zbliżeniowe odpowiada jednocześnie za kontrolę dostępu. Z kolei elektroniczna ewidencja czasu pracy ułatwia kadrowo-płacową obsługę firmy.

Jak działa system RCP?

Podstawą każdego systemu jest rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe wzbogacony niekiedy o inne metody autoryzacji. Elektroniczna ewidencja czasu pracy może odbywać się w oparciu o jeden czytnik lub wiele urządzeń, uwzgledniających rozpoczęcie i zakończenie pracy, a także pojedyncze wejścia lub wyjścia. Nie byłaby ona jednak możliwa, gdyby nie system RCP, działający w oparciu o oprogramowanie, do którego trafiają przez sieć dane z czytników RCP.

Elektroniczna ewidencja czasu pracy przy pomocy urządzeń Novo Capital Investment Sp. z o.o. (dawne PTC SECURITY SYSTEMS >>> BIOFINGER.pl)

W wielu polskich przedsiębiorstwach rejestracja czasu pracy i jego ewidencja odbywa się poprzez urządzenia i oprogramowanie firmy PTC Security Systems, działającej od 2003 roku. Przedsiębiorstwo może dostarczyć swoim klientom nie tylko standardowy rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe, ale także urządzenia, korzystające między innymi z kodów PIN i danych biometrycznych. W wielu firmach sprawdzi się również foto rejestrator czasu pracy z kamerą. Klienci mogą ponadto liczyć na zewnętrzne i przenośne czytniki RCP. System rejestracji czasu pracy tworzy ponadto autorskie dedykowane oprogramowanie BIOFINGER/SW, współpracujące z popularnymi programami kadrowo-płacowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here