Kontrola czasu pracy na karty zbliżeniowe

Kontrola czasu pracy na karty zbliżeniowe

Rejestrator czasu pracy to urządzenie, które w przynajmniej w jednym egzemplarzu znajdziemy w większości polskich przedsiębiorstw. Czytnik RCP na karty zbliżeniowe to podstawowe ogniwo tworzące system rejestracji czasu pracy. Drugim jest odpowiednie oprogramowanie. Jak działa system RCP i jakie są jego główne funkcje? W jaki sposób optymalnie wybrać czytnik czasu pracy i obsługujący go program?

Czemu służy rejestracja czasu pracy?

Rejestracja czasu pracy nieprzypadkowo obowiązuje w większości przedsiębiorstw. Ewidencja obecności pracowników, jej bieżące monitorowanie i ochrona przed nadużyciami to tylko niektóre funkcje. Czytnik czasu pracy na karty zbliżeniowe odpowiada jednocześnie za kontrolę dostępu. Z kolei elektroniczna ewidencja czasu pracy ułatwia kadrowo-płacową obsługę firmy.

Jak działa system RCP?

Podstawą każdego systemu jest rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe wzbogacony niekiedy o inne metody autoryzacji. Elektroniczna ewidencja czasu pracy może odbywać się w oparciu o jeden czytnik lub wiele urządzeń, uwzgledniających rozpoczęcie i zakończenie pracy, a także pojedyncze wejścia lub wyjścia. Nie byłaby ona jednak możliwa, gdyby nie system RCP, działający w oparciu o oprogramowanie, do którego trafiają przez sieć dane z czytników RCP.

Elektroniczna ewidencja czasu pracy przy pomocy urządzeń Novo Capital Investment Sp. z o.o. (dawne PTC SECURITY SYSTEMS >>> BIOFINGER.pl)

W wielu polskich przedsiębiorstwach rejestracja czasu pracy i jego ewidencja odbywa się poprzez urządzenia i oprogramowanie firmy PTC Security Systems, działającej od 2003 roku. Przedsiębiorstwo może dostarczyć swoim klientom nie tylko standardowy rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe, ale także urządzenia, korzystające między innymi z kodów PIN i danych biometrycznych. W wielu firmach sprawdzi się również foto rejestrator czasu pracy z kamerą. Klienci mogą ponadto liczyć na zewnętrzne i przenośne czytniki RCP. System rejestracji czasu pracy tworzy ponadto autorskie dedykowane oprogramowanie BIOFINGER/SW, współpracujące z popularnymi programami kadrowo-płacowymi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij