Szklane czy techniczne – jakie drzwi wybrać do firmy

Szklane czy techniczne – jakie drzwi wybrać do firmy?

Dbanie o bezpieczeństwo firmy, to jeden z podstawowych obowiązków właściciela. Można oczywiście oddelegowywać to zadanie innym osobom, ale ostatecznie cała odpowiedzialność i taka przechodzi na najważniejszą osobę w firmie. Dlatego właśnie warto wiedzieć, w jakie elementy wyposażenia biura warto zainwestować, a także w jaki sposób uniemożliwić złodziejowi dostanie się na teren przedsiębiorstwa. Wszystko to sprowadza się zatem do jednej rzeczy, czyli drzwi wejściowych. Jakie powinny być? Na to i inne pytania odpowiemy w poniższym tekście, przybliżając Wam kilka ich rodzajów przy okazji.

Bezpieczeństwo ponad wszystko – Czym są drzwi antywłamaniowe?

Wiele się o nich mówi, choć mało kto, tak naprawdę zdaje sobie sprawę, jak one działają i w jaki sposób chronią nas przed złodziejami. Sam system jest kilkuelementowy, ale do najważniejszych cech tych drzwi należą: zamek, który ulega mechanicznej blokadzie, przy próbie otwarcia go innym kluczem niż oryginalny. Wszelkiego rodzaju wytrychy czy inne metody stają się przy nich bezużyteczne. Warto przy tym zaznaczyć, że nawet wymiana zamka w takich drzwiach jest bardzo trudna, ponieważ w większości przypadków zadziałają mechanizmy ochronne, które nie pozwolą go wyciągnąć. Jest to swoiste zabezpieczenie przed próbą zneutralizowania go przez złodzieja. Oczywiście siłą również ciężko cokolwiek zrobić drzwiom antywłamaniowym, ponieważ wzmacniane są kilkoma warstwami stali oraz substancji syntetycznych, dzięki czemu odbijają napastnika.

Jak zadbać o drzwi przeciwpożarowe?

W każdej firmie znajduje się para drzwi, która służy jako wyjście ewakuacyjne. W teorii powinny być one zawsze otwarte, a co najważniejsze nie mogą otwierać się automatycznie. W razie awarii prądu nie możliwa byłaby ucieczka przy ich pomocy. Trzeba jednak jakoś zabezpieczyć na wypadek próby rabunku. Najlepszym rozwiązaniem, będzie wybranie modelu, który ciężko sforsować, ale nie zamontowano w nim zamka, który ulega zablokowaniu po nieodpowiedniej próbie jego otwarcia. Wierzcie nam na słowo, osoba uciekająca przed ogniem rzadko kiedy myśli racjonalnie, więc mogłaby takowe drzwi zablokować. Jeśli naprawdę obawiamy się, że ktoś wykorzysta drzwi przeciwpożarowe, dobrze jest w ich obrębie zamontować kamerę bądź czujnik ruchu.

Czy sławione drzwi szklane są bezpieczne?

Wokół tego typu drzwi narosło wiele mitów, że są niewytrzymałe i łatwo je zniszczyć. Jaka jest więc prawda? Szkło wykorzystywane do produkcji tego typu produktów, jest hartowane, a więc odporne na zarysowania. Dodatkowo jest klejone z kilku warstw przełożonych specjalną folią, więc nawet w momencie rozbicia, pojawi się nich charakterystyczna pajęczyna. Co równie ważne, w drzwiach szklanych istnieje możliwość montażu zamków podobnych do tych, o których mówiliśmy we wcześniejszym akapicie, bądź identycznych. Nie ma więc powodów do tego, aby traktować ten rodzaj drzwi jako gorszy.

Kilka słów o drzwiach technicznych

Wielu osobom wydaje się, że ten rodzaj drzwi, jest jakoś szczególnie bezpieczny, ponieważ ich nazwa sugeruje przeznaczenie. Owszem robi to, ale odnosi się to do faktu, że są to drzwi lekkiej budowy przeznaczony do piwnic bądź magazynów. Nie zawierają w sobie żadnych zabezpieczeń oprócz zwykłego zamka, dlatego nie nadają się jako drzwi zewnętrzne. Co więcej, dzięki lekkiej budowie mogą być wykorzystywane w biurach, ponieważ dość dobrze mimo wszystko tłumią hałasy. Do miejsc, w których znajdują się ważne dane poleca się wybieranie solidniejszych konstrukcji. Warto też nadmienić, że drzwi techniczne typu nie są gorsze od innych, tylko stworzone całkowicie w innym celu. Oprócz firm można tez spotkać je w domach, a jako że sprawdzają się tam, to nie ma wręcz możliwości, że nie odnajdą się w biurowych warunkach.

Podsumowując, ciężko odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule, ponieważ drzwi wykorzystuje się w różnych sytuacjach i ograniczanie się wyłącznie do jednego ich typu, wydaje się mało ekonomiczne, bo przecież nie wszędzie niezbędne są mocne, opancerzone drzwi antywłamaniowe, prawda?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij