Serwer współdzielony czy na wyłączność – jaki wybrać?

Serwer współdzielony czy na wyłączność – jaki wybrać?

Założenie własnej strony internetowej, wykupienie hostingu i w końcu skorzystanie z usług serwerów to kluczowe kwestie dla każdej większej firmy. Witryna internetowa to w XXI wieku najlepsza i czasami jedyna wystarczająca reklama. Prawdą jest powiedzenie, że kto nie istnieje w internecie, nie istnieje również na rynku i nie jest konkurencyjną firmą.

Jednak samo zlecenie zrobienia strony internetowej czy nawet wykupienie domeny internetowej to nie jest większy problem. Najtrudniejszy wybór czeka właściciela firmy przy serwerze.

Zainwestuj w najlepsze firmy informatyczne. Wrocław jest znakomitym przykładem miasta o dużej konkurencji

Jakiej firmie zaufać? Jakie są koszty? To nie są wcale zbyt trudne pytania. Po pierwsze przy projektowaniu stron internetowych i ich utrzymaniu nie wolno oszczędzać. Branża IT jest sektorem, który nie wybacza oszczędzania i wykonywania niektórych rzeczy „po kosztach”. W szczególności trzeba pomyśleć o przeznaczeniu odpowiednich środków finansowych na profesjonalne firmy informatyczne. Wrocław to miasto ogromne i nie jest trudno znaleźć informatyka, którego specjalizacją są witryny internetowe. Jednak przy oddaniu całkowitej odpowiedzialności za witrynę firmy, trzeba mieć pewność, że zajmie się tym odpowiednio wykwalifikowana osoba lub firma. Dlatego warto jest ufać największym podmiotom, które w swojej branży mają najlepsze opinie.

Serwer współdzielony i na wyłączność – różnice

Kwestia samego wykonania i domeny to raczej sprawy, co do których decyzje można podjąć w ciągu chwili lub całkowicie zostawić je do wyboru wykonawcy. Jednak jeśli chodzi już o serwer, który ma utrzymywać witrynę firmy to trzeba się poważnie zastanowić. Różnice w kosztach są spore i dlatego jest to tak ważne. Serwer współdzielony, jak sama nazwa mówi, jest dzielony przez kilku lub kilkunastu użytkowników. To oznacza spore limity w używaniu zasobów serwera i większą możliwość przeciążenia. Jednocześnie jest to spora oszczędność, ponieważ koszt serwera jest dzielony na wiele osób.

W przypadku mniejszych witryn sprawdza się to dobrze. Jednak strony internetowe o dużym ruchu, wielu adresach pocztowych, ogromnych rozmiarach plików czy wielu aplikacjach mogą po prostu nie działać na takich serwerach. Zostaną skutecznie zlimitowane i strona będzie bardzo często niedostępna. Dla największych witryn jedyną dobrą opcją będzie serwer na wyłączność. Oznacza on wykupienie serwera dedykowanego, VPS lub kilku innych rodzajów.

Jednak kwestią kluczową jest tu indywidualność w korzystaniu z niego. Nie są nałożone na ten serwer żadne limity ale i cena jest znacznie wyższa. W przypadku dużych firm nie ma się nad czym zastanawiać i środki na utrzymanie serwera na wyłączność muszą się znaleźć. Istnieją liczne firmy oferujące usługi informatyczne. Wrocław jest dobrym wyborem w poszukiwaniu takich usług, ponieważ miasto to jest siedzibą wielu ogromnych firm z branży IT.

Outsourcing – zaufaj tylko najlepszym

Outsourcing to zlecanie pewnych zadań związanych z firmą podmiotom zewnętrznym. Wybór tu jest bardzo ważny, ponieważ taki zleceniobiorca ma całkiem spory dostęp do informacji na temat zleceniodawcy. Musi być to w pełni profesjonalna osoba lub firma, które można zaufać i nie miała nigdy problemów z klientami. Ceniony jest stuprocentowy profesjonalizm. Ze względu na bezpieczeństwo danych i fakt, że strona internetowa to jedna z najważniejszych reklam każdego większego przedsiębiorstwa i także miejsce do kontaktu, zebrania informacji o nim, nie powinno się tutaj oszczędzać.

Zarówno przy wyborze serwera na wyłączność jak i przy firmie, której zleci się wykonanie i całościową opiekę nad witryną internetową. Oszczędności można szukać w innych miejscach ale na pewno nie w tych przeznaczonych na outsourcing IT. Wrocław zapewnia ogromny wybór i dużą konkurencję firm informatycznych. Choć branża IT w większości działa przez internet to w dużym mieście łatwiej o znalezienie profesjonalistów, którzy mają trochę niższe ceny niż konkurencja. Szukając informatyków w mniejszym mieście czy przez internet nie mam komfortu zbyt szerokiego wyboru.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij