Jak skutecznie bronić się przed mobbingiem, czyli ochrona interesów pracodawcy w praktyce

Problem mobbingu często nie jest zauważany przez pracodawców, przez co nie dostrzegają oni potrzeby podejmowania działań w celu przeciwdziałania temu zjawisku. Do innych powodów ignorowania tego problemu należy brak odpowiedniej wiedzy na temat metod i narzędzi walki z nim. Wynika to faktu, że dręczenie często ze względu na utajoną formę jest trudne do wykrycia. W obliczu tego zjawiska również pracownicy przyjmują bierną postawę, z tego powodu, że mobber wykorzystuje techniki skutecznie ukrywające jego działania.

Istotną informacją dla pracodawców jest również to, że wdrażając w swojej firmie politykę antymobbingową oraz szkoląc pracowników w zakresie zwalczania mobbingu, firma taka może być zwolniona z wypłaty odszkodowań w ramach zadośćuczynienia.

Jeśli nie wiesz czym jest mobbing i nie znasz podstawowych technik przeciwdziałania temu zjawisku, zapraszamy na szkolenie „Jak skutecznie bronić się przed mobbingiem, czyli ochrona interesów pracodawcy w praktyce”. Uczestnik szkolenia zdobędzie szczegółową wiedzę teoretyczną i co najważniejsze nabędzie praktyczne umiejętności rozwiązywania sytuacji o charakterze mobbingowym.

Szkolenie odbędzie się 5 września 2016 roku w Centrum Konferencyjnym Golden Floor w Warszawie.

Jak skutecznie bronić się przed mobbingiem, czyli ochrona interesów pracodawcy w praktyce

Szczegółowy program >>

Cześć teoretyczna pozwoli zdobyć wiedzę na temat:

  • przyczyn występowania mobbingu w miejscu pracy oraz podstawowych zagadnień dotyczących tego zjawiska,
  • technik i metod działania mobberów,
  • rozpoznawania mobbingu i prawidłowego definiowania tego zjawiska oraz innych nietypowych sytuacji,
  • skutków mobbingu oraz sposobów walki z tym zjawiskiem.

Część praktyczna:

  • pozwoli Uczestnikom nabyć konkretne umiejętności niezbędne w praktycznym przeciwdziałaniu problemom związanym z działaniami o charakterze mobbingowym,
  • umożliwi Uczestnikom zapoznanie się z technikami przeciwdziałania i reagowania na standardowe sytuacje mobbingowe,
  • umożliwi przetestowanie w praktyce konkretnych wzorców zachowań w określonych sytuacjach o charakterze mobbingowym,
  • pozwoli Uczestnikom dokonać wyboru zachowania, które najbardziej odpowiada ich indywidualnym uwarunkowaniom oraz tym sytuacjom organizacyjnym, w których funkcjonują.

Trener:

Renata Tomczyk – Certyfikowany Business Trainer – Akademii Trenera Uczelni im. L. Koźmińskiego i Instytutu Rozwoju Biznesu w Warszawie, Certyfikowany Business Coach – Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa. Teoretyk i praktyk z 13-letnim doświadczeniem. Strateg, trener zarządzania w administracji i biznesie, konsultant w obszarze przedsiębiorczości, nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, twardego i miękkiego ZZL/HRM. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu nowoczesnych metod i procesów zarządzania firmą, przedsiębiorczości i metodologii sporządzania biznes planów oraz budowania strategii marketingowych i reklamowych. W oparciu o mentoring, doradztwo i szkolenia stosując narzędzia coachingowe projektuje wielostopniowe programy rozwijające kompetencje i umiejętności kadry i pracowników.

Kontakt:
Malwina Hajdacka
T: 22 379 29 40
e-mail: m.hajdacka@mmcpolska.pl

Katarzyna Kasjaniuk
T: 22 379 29 22
e-mail: k.kasjaniuk@mmcpolska.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij