Jak wybrać szkołę językową dla dorosłych?

Zgodnie z powiedzeniem, że człowiek uczy się całe życie, nigdy nie jest za późno na naukę. Nawet naukę języka angielskiego. Należy sobie jednak uświadomoć, że nie istnieje coś takiego jak talent językowy. Języka angielskiego może nauczyć się każdy, zależy to przede wszystkim od chęci, zaangażowania, systematyczności i… dobrego nauczyciela, którego najłatwiej znaleźć w szkole językowej.

Oferty szkoły językowej

Najlepsze szkoły językowe posiadają w ofercie naukę języka angielskiego kilkoma różnymi metodami – tak, aby każdy mógł wybrać odpowiednią dla siebie. Największą popularnością cieszy się wciąż metoda Callana, która polega na szybkim i sprawnym odpowiadaniu na pytania lektora. W każdym pytaniu znajduje się nowe słówko, którego należy użyć, udzielając odpowiedzi. Na koniec zajęć poznaje się pisownię nowo poznanych słów. Jednak coraz popularniejsza staje się tzw. metoda bezpośrednia, która również opiera się na konwersacji. Już od pierwszych zajęć uczniowie posługują się językiem angielskim – prowadzą konwersacje między sobą, odgrywają scenki zaaranżowane przez lektorów, a na koniec rozwiązują zadania gramatyczne, utrwalając zdobytą wiedzę. Jest to aktualnie najskuteczniejsza metoda nauki języka. Aby wybrać dobrą szkołę, należy również zwrócić uwagę na inne elementy. Ważne jest, aby szkoła dysponowała kilkoma lektorami po to, aby nie przyzwyczajać się do jednego akcentu. Zajęcia powinny być prowadzone w grupach nie większych niż dziesięcioosobowe, przynajmniej dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Systematyczność i częstotliwość mają bowiem największy wpływ na skuteczność nauki. Cena zajęć nie powinna być wyższa niż 250 zł miesięcznie. Niektóre szkoły posiadają również możliwość prowadzenia zajęć indywidualnych. 

Dlaczego warto się uczyć?

Znajomość języka angielskiego daje możliwość znalezienia lepszej pracy czy podjęcia studiów na międzynarodowych uczelniach. Poszerza horyzonty, otwiera na inne kultury i pozwala porozumiewać się z obcokrajowcami. Ponadto poprawia samopoczucie. Dlaczego? Ponieważ ucząc się czegoś nowego, wzrasta nasza wartość, poprawia się samoocena, czujemy się po prostu lepiej. Nauka języka doskonale ćwiczy pamięć, podnosi aktywność mózgu. A to i tak tylko niektóre zalety wynikające z inwestycji w siebie. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij