Telewizja i internet – w pakiecie czy osobno?

Usługi multimedialne i telekomunikacyjne należą dzisiaj do najpopularniejszych na rynku. W swojej ofercie posiadają je dostawcy działający zarówno na ogólnopolską, jak i lokalną skalę. Wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niejednokrotnie pojawia się przy tej sposobności dylemat: telewizja i internet lepsze będą osobno czy w pakiecie?

Zastanawiając się nad opcją wykupienia pakietu składającego się z internetu i telewizji, trzeba na początek odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Do jakich celów wykorzystywany będzie internet? Ma on służyć jedynie przeglądaniu stron czy również rozrywce w postaci gier oraz filmów? Jakiego typu programy są najczęściej oglądane w telewizji i na których kanałach? Zazwyczaj jest tak, że najdroższy pakiet telewizyjny z największą liczbą kanałów nie jest tak naprawdę potrzebny, ponieważ nie jest w pełni wykorzystywany – w większości przypadków zupełnie wystarczający okazuje się wariant podstawowy.

Generalnie rzecz biorąc, pakiety łączące w sobie kilka usług bardziej się opłacają aniżeli wykupywanie każdej z nich oddzielnie. Zestawy z reguły są tańsze, a zaoszczędzić na poszczególnych usługach można przeciętnie od 20 do nawet 50 procent. W tej sytuacji koniecznie trzeba zwrócić uwagę na prędkość internetu oferowanego w ramach poszczególnych pakietów, albowiem to właśnie ten czynnik w głównej mierze generuje koszt usługi.

Internet i telewizja w pakiecie – istotne kryteria wyboru

Zestawy takie jak internet i tv w jednym posiada w swej ofercie wiele firm, np. Inea. Dostawcy kuszą klientów na wiele sposobów, np. proponując powyższe pakiety w atrakcyjnych cenach. Należy jednak koniecznie sprawdzić, przez jaki okres obowiązuje promocyjna opłata – mogą być to np. 3 miesiące. Istotnymi przesłankami są także czas trwania umowy oraz zasady odstąpienia od niej. Warto również zasięgnąć informacji, czy jej przedłużenie będzie oznaczało dla klienta obniżenie miesięcznej opłaty z tytułu abonamentu. Nie zawsze na takie zniżki można bowiem liczyć.

W umowie z operatorem powinien też znajdować się zapis dotyczący sytuacji, kiedy jakieś kanały telewizyjne zostają z pewnych względów wyłączone. Dobrą praktyką jest zastąpienie ich nowymi – tak, by gwarantowana umową liczba kanałów zgadzała się. Zdarza się i tak, że za włączenie zastępczych kanałów dostawca żąda dodatkowych opłat – warto upewnić się, iż takie zdarzenia nie będą mieć miejsca. I jeszcze jedna ważna uwaga, a mianowicie taka, że zastąpienie jednego kanału innym musi być przez dostawcę uzasadnione. Co więcej, gdy takie okoliczności zaistnieją, klient powinien mieć prawo do uiszczania niższej opłaty.

Czy pakiet zawsze jest potrzebny? Otóż nie. Jeśli ktoś nie ogląda zbyt często telewizji i nie wykorzystuje internetu do streamowania multimediów, wówczas z powodzeniem może rozważyć opcję wykupienia osobnych pakietów. Podobnie jest w sytuacji, gdy w rachubę wchodzą potrzeby jednego tylko użytkownika, a nie np. całej rodziny.

Kiedy pakiet się nie opłaca?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij