Czasy, kiedy filmy oglądało się wyłącznie w kinie lub na ekranie telewizora – mamy dawno za sobą. Dzisiaj zobaczenie wybranej produkcji lub krótkich form video na tablecie lub w telefonie umożliwiają nam aplikacje. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Czarny koń aplikacji video

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że najpopularniejszą aplikacją służącą oglądaniu video jest YouTube. W maju osiągnęła ona zasięg 70%, zostawiając daleko w tyle aplikację Ipla (7%) czy Player (5%). Dla porównania, w poprzednich miesiącach, zasięgi poszczególnych aplikacji były podobne (różnica 1% – 2%) tak więc YouTube pozostawał i – jak można wnioskować – nadal pozostanie na niezagrożonej pozycji.

Grafika_Top_3_aplikacji_video

Popularność a czas uruchomienia

Układ sił zmienia się, gdy aplikacje ocenimy pod kątem czasu uruchomienia. W maju najdłużej używano aplikacji Ipla (ponad 16 minut). To zdecydowanie dłużej w porównaniu do użytkowania popularnego YouTube (7 minut). Takie wyniki mogą się wiązać z rodzajem kontentu, jakiego poszukują odbiorcy. YouTube to głównie krótkie filmiki, natomiast aplikacja Ipla pozwala na obejrzenie pełnometrażowych produkcji.

Jak pokazują dane, zaangażowanie użytkowników w treści nie idzie w parze z popularnością aplikacji, co może być dobrą informacją dla tych reklamodawców, dla których popularny YouTube pozostaje poza budżetowym zasięgiem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na rodzaj treści, których poszukują użytkownicy i te, które najdłużej ich angażują. To pozwoli przeprowadzić optymalną kampanię reklamową.

Materiały prasowe
Spicy Mobile
www.spicymobile.pl

______________________
*Badanie Mobience dostarcza dane o korzystaniu z aplikacji mobilnych oraz oglądalności stron przy pomocy smartfonów i tabletów z systemem Android. Mobience jest badaniem pasywnym – co oznacza, że pomiar aktywności użytkowników na urządzeniach mobilnych jest dokonywany automatycznie poprzez zainstalowany program monitorujący, bez konieczności wykonywania aktywnych działań ze strony użytkownika. Zgodnie z procedurą zebrane dane są przetwarzane w celach statystycznych, a wyniki dostarczane w cyklach tygodniowych i miesięcznych. Dane o populacji użytkowników urządzeń mobilnych z dostępem do internetu (tzw. uniwersy) dostarczane są przez instytut Millward Brown. Wszystkie wskaźniki dotyczą populacji osób korzystających z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Zasięg – odsetek osób w danej grupie celowej, którzy wykonali analizowaną aktywność (tj. uruchomili daną aplikację, skorzystali z treści na danej witrynie, wysłali wiadomość czy np. wykonali połączenie) w badanym okresie.

Czas korzystania z aplikacji – czas, w którym aplikacja była uruchomiona i widoczna na pierwszym ekranie w telefonie/tablecie użytkownika z danej grupy celowej.

Częstotliwość korzystania – odsetek osób z grupy celowej, który wykonali analizowaną aktywność, jednego dnia, przez dwa dni, itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here