TOP 3 aplikacji video

Czasy, kiedy filmy oglądało się wyłącznie w kinie lub na ekranie telewizora – mamy dawno za sobą. Dzisiaj zobaczenie wybranej produkcji lub krótkich form video na tablecie lub w telefonie umożliwiają nam aplikacje. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Czarny koń aplikacji video

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że najpopularniejszą aplikacją służącą oglądaniu video jest YouTube. W maju osiągnęła ona zasięg 70%, zostawiając daleko w tyle aplikację Ipla (7%) czy Player (5%). Dla porównania, w poprzednich miesiącach, zasięgi poszczególnych aplikacji były podobne (różnica 1% – 2%) tak więc YouTube pozostawał i – jak można wnioskować – nadal pozostanie na niezagrożonej pozycji.

Grafika_Top_3_aplikacji_video

Popularność a czas uruchomienia

Układ sił zmienia się, gdy aplikacje ocenimy pod kątem czasu uruchomienia. W maju najdłużej używano aplikacji Ipla (ponad 16 minut). To zdecydowanie dłużej w porównaniu do użytkowania popularnego YouTube (7 minut). Takie wyniki mogą się wiązać z rodzajem kontentu, jakiego poszukują odbiorcy. YouTube to głównie krótkie filmiki, natomiast aplikacja Ipla pozwala na obejrzenie pełnometrażowych produkcji.

Jak pokazują dane, zaangażowanie użytkowników w treści nie idzie w parze z popularnością aplikacji, co może być dobrą informacją dla tych reklamodawców, dla których popularny YouTube pozostaje poza budżetowym zasięgiem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na rodzaj treści, których poszukują użytkownicy i te, które najdłużej ich angażują. To pozwoli przeprowadzić optymalną kampanię reklamową.

Materiały prasowe
Spicy Mobile
www.spicymobile.pl

______________________
*Badanie Mobience dostarcza dane o korzystaniu z aplikacji mobilnych oraz oglądalności stron przy pomocy smartfonów i tabletów z systemem Android. Mobience jest badaniem pasywnym – co oznacza, że pomiar aktywności użytkowników na urządzeniach mobilnych jest dokonywany automatycznie poprzez zainstalowany program monitorujący, bez konieczności wykonywania aktywnych działań ze strony użytkownika. Zgodnie z procedurą zebrane dane są przetwarzane w celach statystycznych, a wyniki dostarczane w cyklach tygodniowych i miesięcznych. Dane o populacji użytkowników urządzeń mobilnych z dostępem do internetu (tzw. uniwersy) dostarczane są przez instytut Millward Brown. Wszystkie wskaźniki dotyczą populacji osób korzystających z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Zasięg – odsetek osób w danej grupie celowej, którzy wykonali analizowaną aktywność (tj. uruchomili daną aplikację, skorzystali z treści na danej witrynie, wysłali wiadomość czy np. wykonali połączenie) w badanym okresie.

Czas korzystania z aplikacji – czas, w którym aplikacja była uruchomiona i widoczna na pierwszym ekranie w telefonie/tablecie użytkownika z danej grupy celowej.

Częstotliwość korzystania – odsetek osób z grupy celowej, który wykonali analizowaną aktywność, jednego dnia, przez dwa dni, itd.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij