Osoby w wieku 25-34 lat to intratna grupa docelowa dla reklamodawców. Jak wynika z badania Mobience – spośród osób instalujących aplikacje zakupowe na system Android, to właśnie użytkownicy pomiędzy 24 a 34 rokiem życia są nimi najbardziej zainteresowane (44%).

Najchętniej korzystali z aplikacji Allegro (47%). Na drugim miejscu listy znalazła się aplikacja OLX (43%). Na kolejnych miejscach – portal społecznościowy Facebook (39%), komunikator Skype (39%) oraz Messenger (37%). Wszystkie okazały się popularniejsze od GG (30%). Na uwagę zasługują również aplikacje dotyczące rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Z Jak dojadę, skorzystało 33% użytkowników w danej grupie wiekowej. Aplikacja ta zapewnia szybki dostęp do wyszukiwarki połączeń transportem publicznym. Z Aplikacji Mobile MPK skorzystało natomiast 28%.

Top 10 aplikacji w grupie wiekowej 25-34
Top 10 aplikacji

Użytkownicy w grupie wiekowej 25-34 często korzystają również z aplikacji bankowych (46%), co również przekłada się na ich możliwości zakupowe – mobilne. Podsumowując, jest to najbardziej otwarta grupa wiekowa zarówno na zakupy jak i transakcje bankowe przy użyciu urządzeń mobilnych. Co ciekawe, ogólnie – mężczyźni równie ochoczo użytkują aplikacje zakupowe (53%), co kobiety (47%).

Dane pochodzą z aplikacji badawczej Mobience udostępnionej przez agencję Spicy Mobile. Aplikacja służy lepszemu poznaniu zasad kierującymi środowiskiem urządzeń mobilnych. Użytkownicy bezpłatnie instalując aplikacje na swoim telefonie/tablecie dołączyli do panelu badawczego, mając tym samym realny wpływ na rozwój Internetu.

Materiały prasowe
Spicy Mobile
www.spicymobile.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSklep internetowy przyjazny SEO
Następny artykułWystartował Marketing Katalog
MarketingPortal.pl to portal skierowany do wszystkich internautów interesujących się szeroko rozumianym marketingiem internetowym. W serwisie znajdziemy specjalistyczne artykuły pisane przez ekspertów z różnych dziedzin reklamy internetowej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ