Idealny trawnik

Jeśli ktoś chce mieć zawsze ładny trawnik, to idealną opcją będzie dla niego sztuczna trawa do ogrodu, na taras i balkon. Ma ona szerokie zastosowanie, a wysoka odporność na działanie czynników atmosferycznych i wytrzymałość gwarantuje długotrwałe użytkowanie. Po raz pierwszy trawa z włókien syntetycznych pojawiła się w XX wieku, ale od tego czasu wielokrotnie ją ulepszono. Początkowo była niezbyt estetyczna, jej trwałość także pozostawiała wiele do życzenia. Obecnie wyróżnia się niezwykłą wytrzymałością, świetnie sprawdza się na placach zabaw, boiskach sportowych w przydomowym ogrodzie.

Czy warto kupić sztuczną trawę?

Coraz więcej osób wybiera sztuczną trawę, co widać na posesjach prywatnych, w miejskiej zabudowie, wokół budynku firmowych. Sztuczna murawa wygląda jak wykładzina, na pierwszy rzut oka nie jest łatwo odróżnić ją od naturalnej trawy. Utrzymanie syntetyczny murawy w świetnym stanie jest niezwykle proste. Wystarczy co jakiś czas ją odkurzyć, wyczyścić szczotką. Można także ułatwić sobie zadanie i sięgnąć po myjkę wysokociśnieniową, aby szybko pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Sztuczna trawa jest odporna na działanie wody, promieni słonecznych i mrozu. Nie odkształca się ani nie niszczeje nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Sztuczna trawa ogrodowa może być wykonana z włókna monofilowego lub fibrylowanego. W zależności od przeznaczenia, wyróżnia się trawy boiskowe, sprężyste i bardzo wytrzymałe oraz trawy krajobrazowe. Te drugie mają wysokie walory estetyczne, są przyjemne w dotyku miękkie i dekoracyjne. Najlepiej przypominają naturalną murawę.

Do wyboru jest mnóstwo rodzajów traw ozdobnych, wystarczy odwiedzić stronę dostępną pod linkiem https://trawa-krajobrazowa.pl/, aby się o tym przekonać. Układanie sztucznej trawy jest niezwykle łatwe, nie zajmuje wiele czasu. Można kupić murawę w rolce lub w postaci gotowych arkuszy. Kładzie się ją w podobny sposób, jak zwykłą wykładzinę podłogową. Do przecięcia wystarczy użyć zwykłego nożyka z łamanym ostrzem, bardzo pomocny będzie także specjalny nóż do wykładzin PCV i dywanowych. Sztuczna murawa może zastąpić płytki na tarasie i balkonie. W ten sposób możliwe stanie się chodzenie po przyjemnie miękkim podłożu, cieszenie oczu zielenią o każdej porze roku.

Sztuczna trawa zawsze dobrym wyborem

Syntetyczna murawa można polecić każdemu, szczególnie osobom niemającym czasu ani ochoty na regularne przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych. Sztucznej trawy nie trzeba podlewać, kosić ani nawozić. Znika również konieczność kupowania rozmaitych urządzeń typu wertykulator lub aerator, aby poprawić ten trawnika na wiosnę i przygotować go odpowiednio na zimę. Pielęgnacja sztucznej murawy jest banalnie prosta, podobnie jak jej montaż. Będzie to jednorazowa inwestycja. Ułożona murawa z syntetycznych włókien posłuży przez długi czas, stanie się praktyczną dekoracją. Jest dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Nie trzeba ograniczać się do odcienia zielonego. Sztuczna trawa jest niezwykle wygodna w użytkowaniu, po zdemontowanie można położyć się w innym miejscu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij