Jak stworzyć wizytówkę, której ludzie zaraz nie wyrzucą?

Wizytówka jest swojego rodzaju reklamą, która umożliwia szybki kontakt, a tym samym zwiększa szanse na skorzystanie z usług tego, kto wręczył nam ten niewielki kartonik z nadrukiem. Dlatego tak ważne jest, żeby wizytówka posiadała kluczowe informacje i miała profesjonalny, schludny wygląd. Bo tylko taka ma szansę na to, że zostanie zatrzymana przez osobę, która ją otrzymała, zamiast wylądować w koszu.

Jakie elementy obowiązkowo powinny znaleźć się na legitymacji?

Aby wizytówka odpowiednio się prezentowała, powinno się zlecić jej wykonanie specjalistom, którzy się tym trudnią. Dzięki temu zyskamy pewność, że jest ona profesjonalnie wykonana i znajdują się na niej wszystkie niezbędne informacje. A nieodzownymi elementami każdej dobrze zaprojektowanej wizytówki są: imię i nazwisko jej właściciela, stanowisko pracy, nazwa firmy wraz z logo oraz dane kontaktowe, czyli numer telefonu, adres e–mail i adres strony internetowej. Jeżeli świadczymy usługi, które wymagają pojawienia się w siedzibie firmy, to oczywistym jest, że koniecznie trzeba podać również dokładne dane adresowe.

Na jakie kwestie wizualne należy zwrócić szczególną uwagę, tworząc wizytówkę?

Jedną z ważniejszych rzeczy, o której trzeba pamiętać na etapie projektowania wizytówki, jest to, aby była ona spójna z kolorystyką, z jaką identyfikuje się firma. Na samym wstępie trzeba też określić jej wielkość. Standardem jest 90×50 mm, ale można postawić na bardziej oryginalne wymiary. Innym istotnym elementem jest czcionka, która nie może być zbyt ozdobna, jak również nazbyt duża. Całość powinna być atrakcyjna wizualnie i przyciągać wzrok. A na to wpływ ma nie tylko treść, ale też jakość papieru. Korzystając z usług firmy Chroma, można zamówić drukowanie wizytówek na papierze ozdobnym, srebrzonym, z lakierem UV 3D, w kształcie metki i wiele innych.

Chcąc stworzyć wizytówkę, która będzie spełniała swoją rolę, a zatem nie zostanie od razu wyrzucana, należy przede wszystkim zadbać o jej atrakcyjną formę, na którą składa się wysoka jakość papieru, ciekawa czcionka oraz przejrzysta i czytelna treść.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij