Systemy klasy GRC – co to takiego?

Cele biznesowe zaplanowane przez przedsiębiorstwo wymagają nierzadko wdrożenia nowoczesnych rozwiązań, obejmujących działania z różnorodnych sektorów. Pierwszy etap stanowi rzetelna analiza, na podstawie której podejmowana jest strategia realizacji wyznaczonych zadań. Warto wiedzieć, jak postrzegać działania firmy, by możliwe było osiągnięcie biznesowych założeń.

Charakterystyka

Wsparcie wdrożenia systemu klasy GRC stanowi usługę realizowaną w trzech obszarach – governance, risk management i compilance – pozwalającą na osiągnięcie celów wyznaczonych przez przedsiębiorstwo. Układ korporacyjny w ramach modułu obejmuje zestawienie procesów ustanowionych oraz przeprowadzanych przez zespół koordynujący. Operacje te mają swoje odbicie w strukturze firmy, sposobie jej zarządzania i kierowaniu na osiąganie biznesowych zadań. Jeden z obszarów stanowi zarządzanie ryzykiem. Ukierunkowane jest ono na przewidywanie i koordynację działań niepewnych, mogących utrudnić realizację wyznaczonych celów. Ostatnim elementem systemu GRC jest zgodność, odnosząca się do respektowania granic z obszaru prawa i sfery dobrowolnej. Cel modułu stanowi połączenie danych oraz działań zarządzających, a ponadto – przestrzeganie obowiązujących przepisów. Wdrożony system pozwala na przeprowadzanie efektywnych operacji, szybki przepływ informacji i rzetelne raportowanie pracy.

Wdrożenie

GRC to strategia, dzięki której możliwe jest ustrukturyzowanie podejścia do sposobu osiągania biznesowych celów. Przy jej wprowadzeniu stosuje się narzędzia cyfrowe, odpowiadające za monitoring całego systemu. Pozwalają one m.in. na:

  1. przyśpieszenie przepływu danych w ramach elektronicznego obiegu dokumentów
  2. efektywne zarządzanie ryzykiem
  3. kontrolę audytu
  4. rzetelne analizowanie procesów.

Wśród korzyści GRC warto wskazać:

  1. oszczędność czasu
  2. redukcję kosztów
  3. ograniczenie ryzyka powielenia procesów biznesowych
  4. eliminację silosów.

System klasy GRC to wydajne i nowoczesne rozwiązanie, umożliwiające osiągnięcie pozycji lidera. Warto zatem zdecydować się na współpracę ze specjalistami, mającymi odpowiednią wiedzę i narzędzia niezbędne do wdrożenia modułu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij