Na co zwrócić uwagę wybierając biuro rachunkowe w Krakowie?

W Krakowie działa obecnie bardzo dużo biur rachunkowych, których oferta jest bardzo zróżnicowana. Niemniej jednak przedsiębiorcy często zastanawiają się, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę podczas wyboru biura rachunkowego dla swojej firmy. Podpowiadamy, czym kierować się, wybierając biuro księgowe w Krakowie.

Zakres oferowanych usług

Najważniejszym, z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy, jest zakres oferowanych przez biuro rachunkowe usług. W tradycyjnym ujęciu podmioty te świadczą usługi z zakresu prowadzenia zarówno uproszczonej, jak i pełnej księgowości. Niemniej jednak wiele firm zatrudnia także pracowników, dlatego bardzo ważna jest również możliwość przejęcia przez biuro kompleksowej opieki nad sprawami kadrowymi oraz płacami. Biura rachunkowe oferują również pełne rozliczanie podatników, a zatem obliczanie wysokości należnych podatków czy składek ZUS, a także wysyłanie deklaracji. W każdym biurze księgowym prowadzący firmę powinien podjąć się sporządzenia sprawozdania na koniec roku, jednak często musimy za to dodatkowo zapłacić. Nie bez znaczenia są również dodatkowe usługi, jakie proponują nam biura rachunkowe. Najczęściej należą do nich:

  • wyprowadzanie zaległości podatkowych,

  • dokonywanie przelewów bankowych,

  • doradztwo finansowe i kredytowe,

  • doradztwo podatkowe,

  • dobór polis ubezpieczeniowych.

Im więcej usług oferuje nasze biuro księgowe, tym bardziej kompleksową opiekę nad finansami możemy otrzymać. Skupienie kilku usług w jednym miejscu jest bardzo korzystne z punktu widzenia przedsiębiorców, którym pozwala oszczędzać czas i pieniądze.

Usługi online

Niegdyś przedsiębiorcy decydowali się korzystać z pomocy biur rachunkowych, które były położone w pobliżu siedziby ich firmy. Nic dziwnego, ostatecznie przedostanie się na drugi koniec Krakowa może być bardzo czasochłonne, i to nie tylko w godzinach szczytu. Niemniej jednak bliskość biura rachunkowego nie powinna być czynnikiem decydującym o jego wyborze. Z pomocą przychodzi placówka finansowa – RoscoTax, które świadczy usługi prowadzenia księgowości (oraz inne) także przez kanały zdalne. Nie chodzi tutaj o to, aby swoją współpracę z księgowym całkowicie przenieść do sieci. Niemniej jednak możliwość umieszczania faktur na specjalnym serwerze, zamiast ich przywożenia do biura, a także rozmowa z księgowymi poprzez dedykowany komunikator, może okazać się dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców. Oczywiście, księgowi nadal dostępni są w biurze, dzięki czemu klient ma możliwość bezpośredniego skontaktowania się z nimi

Konkurencyjne ceny

Dobre biuro rachunkowe nie posiada cennika, który mogłoby przedstawić klientowi na pierwszej rozmowie. Wręcz przeciwnie – cena usług zawsze powinna być ustalana indywidualnie, bowiem każda firma ma inną specyfikę działania, a rozliczanie jej wymaga różnych nakładów pracy. Niemniej jednak biuro rachunkowe w Krakowie powinno zaproponować atrakcyjną, a co najważniejsze konkurencyjną cenę. Jednostki, które świadczą zróżnicowane usługi księgowo-finansowe, powinny również udzielać rabatów dla klientów, którzy zdecydują się skorzystać także z innych dostępnych usług.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij