Płatności cykliczne – dlaczego warto z nich korzystać?

Obecnie większość transakcji finansowych realizuje się za pośrednictwem bankowości elektronicznych. Dotyczy to nie tylko zapłaty za zakupy w sklepach online, ale także regulowania rachunków. Czasami trudno zapanować nad wszystkimi zobowiązaniami, dlatego warto skorzystać z dostępnych udogodnień, takich jak płatności cykliczne. Jak z nich korzystać? Odpowiadamy.

Płatności cykliczne – co to jest?

Każdy ma zobowiązania, które musi regulować co miesiąc. Rachunki, raty, abonament telefoniczny to tylko niektóre z nich. Poszczególne płatności różnią się kwotą oraz terminem zapłaty, przez co trudno je kontrolować. Z pomocą przychodzi funkcja cyklicznych przelewów, która jest dostępna w każdym banku. Polega ona na ustawieniu harmonogramu opłat, dzięki któremu z Twojego konta będą automatycznie pobierane pieniądze do realizacji opłat. Zamiast więc co miesiąc logować się do Przelewy24 i dokonywać osobnych przelewów, system rozliczeniowy zrobi to za Ciebie. Usługę możesz włączyć samodzielnie, bez konieczności wizyty w banku czy zakładania oddzielnego rachunku.

Płatności cykliczne – jak uruchomić usługę?

Ustawienie harmonogramu opłat jest możliwe za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Sam decydujesz o wysokości i terminie regulowania zobowiązań i w każdej chwili możesz zrezygnować z tej usługi. Aby uruchomić płatności cykliczne wystarczy, że zalogujesz się na stronie swojego banku lub systemu płatntości, np. https://www.przelewy24.pl/, i przejdziesz do odpowiedniej zakładki. Następnie musisz uzupełnić tylko dane odbiorcy, kwotę i termin płatności oraz zaakceptować przelew. W ten sposób opłaty będą pobierane automatycznie, bez konieczności zatwierdzania transakcji co miesiąc.

Płatności cykliczne – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Ustawiając płatności cykliczne nie ryzykujesz, że z powodu opóźnienia w spłacie, zostaną naliczone karne odsetki. Ponadto masz większą kontrolę nad finansami i nie musisz pilnować comiesięcznych zobowiązań. Jest to także spora wygoda, gdyż nie ma konieczności wprowadzania danych odbiorcy za każdym razem, gdy chcesz wykonać przelew.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij