Oprogramowanie na zamówienie czy pisanie wewnętrz firmy, wady, zalety

Oprogramowanie na zamówienie czy pisanie wewnętrz firmy, wady, zalety?

Oprogramowanie na zamówienie daje ci możliwość indywidualnego dopasowania systemu do potrzeb twojej firmy, jednak to rozwiązanie ma także szereg innych zalet, jakich? Dlaczego warto zdecydować się na oprogramowanie na zamówienie, a jakie są wady i zalety pisania wewnątrz firmy?

Oprogramowanie na zamówienie, gotowe, czy pisane wewnątrz firmy?

Jeśli potrzebujesz programu, który usprawni funkcjonowanie twojej firmy, masz do wyboru jedną z trzech możliwości. Możesz zatrudnić programistę, który będzie pisał wewnątrz firmy, zdecydować się na oprogramowanie na zamówienie wykonywane przez firmę programistyczną lub kupić gotowy program i pogodzić się z jego ograniczeniami. Jeśli zależy ci na tym, aby system był odpowiednio dopasowany do potrzeb twojego biznesu i wspierał jego rozwój, od razu zrezygnuj z ostatniej, wymienionej przez nas opcji, czyli z gotowego oprogramowania.

Zatem czy lepiej zlecić oprogramowanie czy zatrudnić informatyka, który napisze program wewnątrz firmy? Sprawdzamy.

Oprogramowanie na zamówienie – zalety

Oprogramowanie na zamówienie to przede wszystkim rozwiązanie idealnie dopasowane do specyfiki danej firmy, do jej rozmiaru, budżetu, potrzeb i działań. Profesjonalne firmy informatyczne zanim przystąpią do pisania, dokładnie zapoznają się z charakterem twojego biznesu, jego potrzebami, rozpoznają mocne i słabe strony, dzięki czemu są w stanie stworzyć oprogramowanie szyte na miarę. Ponadto masz nad wszystkim kontrolę – po stworzeniu prototypu, wspólnie zweryfikujecie system, dopiero jeśli zostanie on przez ciebie zaakceptowany, profesjonalna firma informatyczna przystąpi do wdrożenia systemu IT, który następnie będzie testowany. Możesz mieć więc pewność, że zamawiając oprogramowanie dla firmy, otrzymasz intuicyjny i w pełni funkcjonalny program, który ułatw ci prowadzenie biznesu.

Inną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że oprogramowanie dla firm na zamówienie pozwala na szybką i tanią integrację z innymi systemami, ponadto masz stały kontakt z takimi specjalistami, możesz więc w każdym momencie wnieść poprawki, dostosować program do nowych okoliczności. To również ogromna oszczędność czasu i pieniędzy – w takich firmach informatycznych pracuje wielu doświadczonych specjalistów, cały proces trwa więc dużo krócej niż pisanie wewnątrz firmy (przy ograniczonej liczbie pracowników).

Tworzenie oprogramowania wewnątrz firmy – zalety i wady

Pisanie wewnątrz firmy to na pewno stała kontrola nad przebiegiem prac oraz możliwość wprowadzenia poprawek na każdym etapie, jednak jak zapewne zauważyłeś, te same zalety wymienialiśmy przy tworzeniu oprogramowania na zamówienie. Pisanie wewnątrz firmy jest wygodne, ale drogie i czasochłonne. Zwykle nie stać nas na zatrudnienie wystarczającej liczby programistów, a co dopiero testerów czy innych specjalistów, którzy pracują w zewnętrznych firmach informatycznych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij