Czy warto zlecić projektowanie strony, czy samemu wyklikać

Czy warto zlecić projektowanie strony, czy samemu „wyklikać”?

Strona internetowa to przede wszystkim wizytówka twojej firmy, która powinna nie tylko informować o produktach czy usługach, ale przede wszystkim zachęcać internautów do skorzystania z twojej oferty. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć kwestię projektowania strony – czy lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom, czy wykonać je samemu? Sprawdzamy w artykule.

Samodzielne projektowanie strony – wady i zalety

Czy stronę internetową lub e-sklep można stworzyć samemu? Tak, i nie ma co się oszukiwać, nie jest to trudne zadanie, tym bardziej że w sieci możesz znaleźć niejeden kreator stron www czy darmowe oprogramowania e-commerce. A czy samodzielne projektowanie stron www się opłaca? Niekoniecznie… Jeśli chcesz, aby twoja strona była użyteczna, intuicyjna, aby zachęcała internautów do korzystania z niej, a do tego była wysoko w wynikach wyszukiwania, potrzebujesz wsparcia dobrej agencji, specjalisty od projektowania stron www.

Samodzielne projektowanie i tworzenie stron internetowych to na pewno oszczędność pieniędzy, ale kosztem straconego czasu… W dodatku nie posiadając specjalistycznej wiedzy, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że i tak nie będziesz zadowolony z efektów. Poza tym samo stworzenie strony to nie wszystko, sztuką jest ją zaprojektować tak, aby internauci na nią trafili i chcieli z niej korzystać, dlatego lepiej zlecić projektowanie strony profesjonalnej agencji.

Dlaczego warto zlecić projektowanie stron internetowych?

Profesjonaliści tworzą strony internetowe z myślą o ich przyszłych użytkownikach. Za przykład może posłużyć projektowanie stron z Mohi.to, agencją user experience, która po stworzeniu makiety strony przeprowadza testy z realnymi użytkownikami. To wszystko po to, aby jeszcze na wczesnym etapie projektowania wychwycić potencjalne problemy i im zapobiec. Na podstawie przeprowadzonych testów agencja projektuje przyjazny użytkownikom interfejs oraz (najczęściej) przedstawia ci kilka propozycji projektu graficznego strony, abyś sam mógł zadecydować, który będzie zgodny z komunikacją wizerunkową twojej marki. Następnie projekt przekazują programistom, a po wydaniu strony nadal służą ci pomocą przy jej optymalizacji.

Jak widzisz, projektowanie strony to nie tylko jej stworzenie, to długi proces wymagający sporej wiedzy i doświadczenia, to dbałość o drobiazgi, które choć z pozoru nieistotne, mają ogromny wpływ na użyteczność strony i przekładają się na liczbę osób ją odwiedzających.

Kiedy zlecić projektowanie strony, a kiedy zająć się tym samemu?

Tworzenia stron www możesz nauczyć się nawet z internetowych poradników, natomiast, aby dobrze zaprojektować taką stronę, potrzebna jest ci specjalistyczna wiedza i doświadczenie. Jeśli strona ma być wizytówką twojej firmy w Internecie, poproś o pomoc profesjonalistów. Natomiast jeśli chcesz zaprojektować stronę na własny użytek i nie masz nic do stracenia, śmiało możesz podjąć się tego zadania samodzielnie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij