Zadbany ogród pełen przyjemności

Zadbany ogród pełen przyjemności

Cóż może cieszyć wzrok bardziej niż zadbany ogród? Posiadanie dużego i pięknego kawałka przydomowej zieleni to z pewnością marzenie niemal, każdego kto ceni sobie kontakt z naturą i posiadanie własnego miejsca na przyjemnego letniego grilla.

Nie taki diabeł straszny

Ogród to jednak nie tylko same przyjemności. Utrzymywanie zieleni jest nie lada wyzwaniem, wymaga skrupulatności i zaangażowania. Każdy kwiat czy krzew potrzebuje indywidualnego traktowania, odpowiedniego nawodnienia i ziemi. Jedne rośliny lubią wygrzewać się w słońcu, inne zdecydowanie wolą cień. Wszystkie te aspekty najlepiej wziąć pod uwagę jeszcze w trakcie planowania ogrodu – przemyśleć rozmieszczenie, układ i nasz faktyczny czas jaki możemy poświęcić na dbanie o niego. A czy nie wystarczy po prostu piękny trawnik? Wydawać by się mogło, że to najprostsze rozwiązanie, powie ten, kto nigdy nie walczył z górami skoszonej trawy. Każde poświęcenie niesie za sobą moc korzyści, szczególnie w ogrodowych zmaganiach. A gdyby tak zamienić je w przyjemność?

Co w trawie piszczy?

Duży i zadbany trawnik w swej symbolice sięga zamierzchłych czasów. Od zawsze był symbolem społecznego statusu, ponieważ wymagał dużego nakładu pracy i środków. Nie bez powodu w piłkarskie murawy czy pola golfowe są inwestowane miliony. Idea posiadania zadbanego trawnika narodziła się w Anglii w XVIII wieku. Wówczas do pracy przy zielonych połaciach zatrudniano dodatkowych pracowników, którzy doglądali dobytku. Z biegiem czasu posiadanie pięknego trawnika nie straciło na znaczeniu, jednak jego pielęgnacja zyskała przyjemny rytualny wymiar. Na nasze szczęście, dziś, aby posiadać piękny trawnik nie potrzebujemy całego zastępu ogrodników. Mamy łatwy dostęp do kosiarek i podkaszarek, które zdecydowanie ułatwiają pracę. Istnieje jednak pewien próg cierpliwości do koszenia trawy. Jeżeli na pielęgnację przestrzeni dookoła domu potrzebujemy kilku godzin, zdecydowanie nadszedł moment na rozważenie inwestycji w traktorek ogrodowy. To dopiero frajda! Oczywiście nie samą zabawą człowiek żyje. Czasem bywają momenty, w których przejażdżka po trawniku nie jest nam na rękę, jednak ze standardową kosiarką nie ma porównania. Rzecz jasna traktorki ogrodowe dedykowane są dla osób, które zajmują się pielęgnacją terenu powyżej 600-800m2 – szczególnie, że jest to maszyna dużo droższa od standardowych kosiarek. Jednak przy takich wymiarach trawnika, zdecydowanie warta swej ceny!

Bezcenne momenty spędzone w przydomowym ogrodzie, to chwile, w które warto inwestować. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego, zielonego skrawka ziemi, dbaj o niego – z pewnością odpłaci się z nawiązką. Spokój, poranna rosa pod stopami i zapach świeżo skoszonej trawy – nic dodać nic ująć. Zatem do dzieła!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij