Artykuły grzewcze do łazienki i nie tylko

Artykuły grzewcze do łazienki i nie tylko

Grzejniki są jednym z tych elementów wyposażenia, których na co dzień nie doceniamy. Jednak gdy nadchodzą pierwsze chłodne dni, z chęcią korzystamy z ciepła, jakie oferują. Dziś trudno sobie wyobrazić, że jeszcze 200 lat temu w okresie zimowym, większość gospodarstw domowych mogła liczyć wyłącznie na ciepło z pieca kuchennego. W jaki sposób rozwijały się grzejniki i jak wygląda ich oferta dzisiaj?

Wynalazek inspirowany chłodem

Tym, który stworzył (i opatentował) pierwszy grzejnik, był Franz San Galli: niemiecki inżynier, który zamieszkał w Rosji. Uważa się, że to właśnie chłody tego kraju sprawiły, że zainteresował się techniką grzewczą i możliwością zapewnienia dopływu ciepła do domowych wnętrz.

Na chwilę obecną dostępnych jest bardzo wiele rodzajów grzejników, a ich formy są coraz ciekawsze. Obecne w domach naszych rodziców i dziadków grzejniki żeberkowe zostały niemalże w całości wyparte przez grzejniki o bardziej dekoracyjnym charakterze.

Ciepło i styl

Grzejniki dekoracyjne łazienkowe, takie jak np. AG Design RA 16, to niezwykle interesujące i eleganckie rozwiązanie do pomieszczeń łazienkowych. Dzięki swojej budowie, nie wymagają dużo przestrzeni. Ich stylowy wygląd sprawia z kolei, że nie ma konieczności ukrywania grzejników przed spojrzeniami domowników czy gości. Jednocześnie, jest on wykonany ze stali nierdzewnej, co czyni go świetnym wyborem do łazienek z uwagi na odporność na wilgoć.

Świetnym wyborem może okazać się również model AG Design Piani Inox. Oprócz świetnego, nietuzinkowego wyglądu, ma on również wymiar praktyczny: z uwagi na budowę grzejnika, możliwe jest umieszczanie na nim np. wilgotnych ręczników czy odzieży, która ma wyschnąć w krótkim czasie.

Jaka wersja kolorystyczna?

Choć wielu osobom ogrzewanie kojarzy się wyłącznie z białymi urządzeniami do tego przeznaczonymi, grzejniki łazienkowe Katowice występują w szerokiej gamie barw. Wśród dostępnych opcji oczywiście jest również klasyczna biel, ale także odcienie metaliczne, czerń i inne. Dzięki temu możliwe jest stworzenie stylowej, ale nietypowej łazienki. Świetnym przykładem takiego grzejnika jest choćby AG Design Calypso Inox.

Chłód z zewnątrz

Dużym problemem, nie tylko w łazienkach, ale również wielu innych pomieszczeniach, jest chłodne powietrze, które przedostaje się do wnętrz od okien czy drzwi. W takiej sytuacji, doskonałym rozwiązaniem są grzejniki kanałowe, które cieszą się coraz większa popularnością. Montuje się je w bezpośredniej okolicy wyżej wspomnianych okien i drzwi, a ich budowa sprawia, że „blokują” przepływ zimnego powietrza. Jednocześnie, nie czuć od nich podmuchu gorąca.

Niewątpliwą zaletą ogrzewania tego rodzaju jest fakt, że znajduje się ono pod podłogą. To sprawia, że w żaden sposób nie wpływa na estetykę czy funkcjonalność pomieszczeń. Składające się z wanny grzejnikowej oraz kanału urządzenia montuje się najczęściej w nowoczesnym budownictwie lub poddanych renowacji, starszych budynkach. Co więcej, ogrzewanie kanałowe nie wymaga specjalnego rodzaju paneli, w przeciwieństwie do „podłogówki”.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij