Jak reklamować swój biznes koszulkami reklamowymi

Jak reklamować swój biznes koszulkami reklamowymi?

 

Skuteczna reklama, dobry marketing oraz budowa pozytywnego wizerunku marki to priorytetowe działania dla wielu przedsiębiorstw, szczególnie w tych branżach, w których istnieje duża konkurencja. Jak zadbać o rozpoznawalność przy niewielkich nakładach finansowych? Jeżeli środki zaplanowane na reklamę w budżecie są ograniczone, warto postawić na skuteczny sitodruk oraz koszulki reklamowe.

Czy warto zainwestować w koszulki reklamowe dla firmy?

Koszulki reklamowe dla firmy dają dużo korzyści – zwłaszcza, jeżeli chodzi o branże oparte na fizycznej obecności pracowników – np. sieci sklepów, branża kurierska, usługowa itd. Kupując jednolite koszulki z logo dla pracowników, przedsiębiorca buduje spójny i wyrazisty obraz własnej firmy w oczach klientów. Osoby odwiedzające sklep oraz korzystające z usług w placówkach przedsiębiorcy, ale także przypadkowi przechodnie widujący pracowników przez szklaną witrynę, utrwalają sobie nazwę marki oraz zaczynają kojarzyć ją z kolorem i designem koszulek reklamowych. W ten sposób marka buduje sobie rozpoznawalność oraz konkretne konotacje i skojarzenia potencjalnych klientów z przekazem, jaki chce sobą reprezentować. Większa rozpoznawalność marki oznacza większą jej popularność, a ta z kolei może przełożyć się na wzrastające zyski ze sprzedaży.

Na jakie koszulki reklamowe warto postawić?

Koszulka reklamowa jest widoczna i stanowi powierzchnię do umieszczenia reklamy. Przykładowo pracownicy kawiarni powinni wyglądać schludnie, więc dobrym rozwiązaniem jest charakterystyczny kolor koszulek i delikatne logo wraz z nazwą placówki. Branża fitness rządzi się innymi prawami, więc tutaj wyrazisty print w postaci dużego, nawiązującego do sportu logo na koszulkach pracowników siłowni czy clubu fitness będzie jak najbardziej na miejscu. Kolor koszulek reklamowych powinien nawiązywać do barw związanych z marką lub jej branżą. Na przykład do usług fryzjerskich skierowanych dla kobiet pasują koszulki różowe, ale jeżeli mamy do czynienia ze sklepem ze zdrową żywnością, bardziej odpowiednia będzie zieleń. W przypadku kawiarni, której wystrój wyraźnie nawiązuje do kawy dobrym wyborem będzie brąz.

Eventy, na których koszulki reklamowe sprawdzą się idealnie

Wydarzenia, na które przychodzi wiele osób są idealną okolicznością do wykorzystania koszulek reklamowych w praktyce. Oto lista eventów, na które warto wyposażyć pracowników w koszulki z reklamą:

 

  • Targi pracy,

  • Targi branżowe,

  • Dożynki oraz jarmarki, na których przedsiębiorstwo może zareklamować swoje produkty;

  • Festiwale związane z branżą (sportowe w przypadku siłowni i fitness clubów, modowe w przypadku sklepów z odzieżą itd.),

  • Ogólnodostępne wydarzenia o charakterze kulturalno-naukowym – np. pikniki tematyczne,

  • Wydarzenia promujące markę organizowane przez przedsiębiorstwo dla klientów.

Koszulki reklamowe – trudny wybór?

Wybór koszulki reklamowej nie należy do łatwych. Jest tak z co najmniej kilku powodów, do których to można zaliczyć m.in.:

 

  • Koszulki reklamowe mogą być szyte z różnych rodzajów materiałów (nawet w przypadku bawełny, koszulki mogą różnić się grubością splotu, a przez to także wyglądem oraz jakością);

  • Przedsiębiorcy nie zawsze wiedzą jaki kolor koszulek będzie odpowiedni;

  • Firmy oferujące sprzedaż koszulek reklamowych często wymagają gotowego wzoru koszulek – projektu od klienta, a nie każdy przedsiębiorca ma pracowników, którzy zaprojektują taki design;

  • Na rynku istnieje wiele firm oferujących sprzedaż koszulek reklamowych, a nie mając sprawdzonego zleceniobiorcy w tym zakresie, przedsiębiorstwo już na samym początku może narazić się na niepotrzebne koszty, jeżeli wyprodukowane koszulki przez kontrahenta X okażą się niskie jakościowo.

Multicolor to polska firma sitodrukowa funkcjonująca na rynku od ponad 40 lat. Głównym przedmiotem jej działalności jest sitodruk oraz wykonywanie nadruków na odzieży. Multicolor posiada 25-letnie doświadczenie w tym zakresie i chętnie współpracuje oraz doradza przedsiębiorcom poszukującym odpowiednich wzorów na koszulki reklamowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij