grzejniki-dekoracyjne

Artykuły grzewcze – baza wiedzy.

Największą popularnością cieszą się na ten moment grzejniki stalowe płytowe (te, które najczęściej można zobaczyć w mieszkaniach), jednak dostępne są również inne modele. W pomieszczeniach łazienkowych coraz częściej stosuje się grzejniki dekoracyjne łazienkowe. Co warto wiedzieć o grzejnikach?

Funkcjonalność i estetyka w jednym

Na szczęście – czasy, kiedy niezbyt ładne, ciężkie i często również poobdzierane z farby grzejniki straszyły w mieszkaniach – dawno odeszły w niepamięć. Firmy takie jak AG Grzejniki Design oferują szeroki wybór nowoczesnych, estetycznych grzejników, których nie trzeba ukrywać. Z uwagi na fakt, że wyboru systemu grzewczego dokonuje się już na etapie projektu – dobrym pomysłem może okazać się zakup pełnego zestawu od jednego producenta. W ten sposób można mieć pewność, że poszczególne elementy będą ze sobą w pełni kompatybilne.

O czym należy pamiętać?

Pomimo niewątpliwych zalet, jakie niosą za sobą estetyczne grzejniki dekoracyjne, należy zwrócić baczną uwagę również na ich funkcjonalność. By mogły one efektywnie ogrzewać wnętrze, należy odpowiednio dopasować ich moc do rozmiarów pomieszczenia, a także jego zapotrzebowania. Podczas gdy w pokoju dziennym, w którym nie ma miejsca żadne gotowanie – potrzeby są nieco większe, kuchnia, która jest dogrzewana naturalnie (m.in. poprzez podgrzewanie wody, gotowanie, pieczenie) – potrzebuje nieco mniej ciepła. Zbliżone zasady obejmują grzejniki kanałowe, powszechnie stosowane w tzw. podłogówce.

Moc grzejnika jest w dużej mierze uzależniona również od stopnia izolacji cieplnej budynku. W przypadku dobrze ocieplonych lokali, można pozwolić sobie na montaż grzejników o niższej mocy. W razie wątpliwości, jakie wybrać grzejniki łazienkowe Katowice (a także produkty grzewcze do innych pomieszczeń), warto skontaktować się ze sklepem www.artykulygrzewcze.pl. Zatrudnione tam osoby posiadają obszerną wiedzę, która umożliwia im dopasowanie produktu do potrzeb klienta.

Rodzaje grzejników – jakie są?

Wśród najpopularniejszych modeli klasycznych grzejników można wskazać modele płytowe, stanowiące idealny wybór do różnego rodzaju niewielkich pomieszczeń. Są dość oszczędne i stosunkowo estetyczne, choć wiele brakuje im do eleganckich grzejników dekoracyjnych.

W łazienkach najpowszechniej stosuje się modele drabinkowe. Ich niewątpliwą zaletą jest odpowiednie docieplenie pomieszczeń, ale również względy praktyczne – czyli na przykład możliwość powieszenia ręcznika na grzejniku. Jeśli jednak w pomieszczeniu nie ma potrzeby stosować tego typu rozwiązań z uwagi na wystarczającą przestrzeń na rozwieszenie ręczników i bielizny kąpielowej gdzie indziej – dobrym pomysłem mogą okazać się grzejniki dekoracyjne łazienkowe.

Rosnącą popularnością cieszą się również grzejniki z płaską płytą, o stosunkowo niedużej powierzchni, estetycznym i nowoczesnym designie i wystarczającej do codziennych potrzeb mocy grzewczej.

Jak widać, wybór grzejników do domu wcale nie jest prostą kwestią. W razie wątpliwości, warto zwrócić się do fachowców z www.artykulygrzewcze.pl.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij