Jak reklamować w Google sklep internetowy? co warto wiedzieć o pozycjonowaniu sklepu online?

Jak reklamować w Google sklep internetowy? co warto wiedzieć o pozycjonowaniu sklepu online?

Samo założenie sklepu internetowego nie jest wystarczające, żeby po chwili mieć już wielu klientów. Strona musi być atrakcyjna dla użytkowników, ale i widoczna w wyszukiwarce internetowej. Jak zwiększyć jej rozpoznawalność w sieci? Jak reklamować sklep internetowy?

Reklama sklepu internetowego – co jest istotne?

Reklamować sklep internetowy można na różne sposoby. Na wstępie należy jednak wykonać audyt SEO, który pozwoli ocenić, co na stronie trzeba poprawić, by funkcjonowała ona lepiej i była bardziej przyjazna dla wyszukiwarki. Reklama sklepu w Google musi uwzględniać tematykę np. sklep online Dom, Wnętrze, Ogród, inaczej promuje się firmę komputerową, a inaczej salon łazienkowy. Rodzaj biznesu ma wpływ na zaplanowanie strategii reklamowej.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Wypromować sklep internetowy można przez działania SEO. Za pomocą pozycjonowania zwiększa się widoczność witryny w wyszukiwarce. Im wyżej w wynikach wyszukiwania pojawia się sklep, tym większe szanse, że internauci zdecydują się go odwiedzić. Przy działaniach SEO niezbędny jest wspomniany wyżej audyt. Konieczna jest też optymalizacja, dzięki której wdrożone zostaną wytyczne pogłębionej analizy sklepu internetowego. W przypadku sklepów internetowych często należy skupić się na opisach kategorii i produktów. Te powinny być unikalne i zachęcające do zakupu. Ważne są także zdjęcia. W końcu to na nich klient zobaczy, co kupuje przez internet. Trzeba przy tym pamiętać, że fotografie powinny być zoptymalizowane i odpowiednio nazwane.

Pozycjonując sklep internetowy, warto pomyśleć też o blogu. Publikowane będą na nim regularnie treści poradnikowe, które są użyteczne dla klientów, ale też wzmacniają działania SEO. W takich tekstach można stosować linkowanie wewnętrzne, które przekieruje internautę na interesującą go stronę.

W przypadku sklepów internetowych nie można zapominać o ich responsywności. Dziś z zakupów online korzysta się nie tylko przed ekranem laptopa. Coraz częściej wybieramy interesujące nas produkty w telefonie lub na tablecie i za pomocą tych urządzeń finalizujemy transakcję. Trzeba więc pamiętać, by widok sklepu internetowego dopasowywał się do rozmiaru urządzenia mobilnego.

Reklama sklepu w Google Ads

Jedyną oficjalną promocją w Google jest opcja Google Ads. Są to reklamy płatne, wyświetlają się przeważnie nad wynikami organicznymi w wyszukiwarce. Mogą prezentować się w wersji tekstowej, wówczas przypominają bezpłatne wyniki wyszukiwania. W przypadku sklepów internetowych warto jeszcze pomyśleć o kampanii produktowej Google Shopping. Są to reklamy, w których widoczne jest zdjęcie produktu, jego nazwa i cena. Potencjalny klient szybko może porównać oferty i wybrać tę, która będzie dla niego korzystna pod względem finansowym.

Promowanie przez Google Ads ma wiele zalet. Wśród nich wymienia się skuteczność, szybkość, możliwość edycji kampanii. Na plus jest również to, że cały czas można modyfikować budżet. Nie trzeba dużego nakładu finansowego, żeby rozpocząć reklamę sklepu internetowego w Google Ads.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij