Wyszukanie odpowiedniego lektora do realizacji konkretnych nagrań nie musi być skomplikowane. Teraz można zrobić to całkowicie online! Lektorzy biorą udział w realizacji wielu projektów. Zajmują się pracą swoim głosem i udostępniają go w różnych celach. Gdy potrzebne jest znalezienie dobrego lektora, można wykorzystać w tym celu internetowy bank głosów Warszawa – powitania.pl to jedno z wielu miejsc, gdzie dostępne są takie właśnie bazy.

 

Kiedy konieczne jest skorzystanie z usług lektora?

Wbrew pozorom, lektorzy uczestniczą w wielu różnych nagraniach zarówno na potrzeby klientów komercyjnych, jak również w projektach zgłaszanych przez samorządy, organizacje oraz różne instytucje.

Przykładowe rodzaje nagrań, w których biorą udział lektorzy:

  • reklamy radiowe i telewizyjne

  • audiobooki

  • nagrania do podręczników

  • gry i programy komputerowe

  • filmy instruktażowe

  • materiały szkoleniowe

  • zapowiedzi telefoniczne

  • komunikaty

Każdy z tych projektów będzie wymagał innego głosu, który będzie mógł przygotować nagrania spełniające wymagania zamawiającego. Jak zatem wybrać właściwego lektora?


Wybór głosu lektorskiego – także przez internet

Dzisiaj znalezienie odpowiedniego lektora jest naprawdę bardzo proste. To wszystko za sprawą działających w internecie studiów nagraniowych, które udostępniają również banki głosów lektorskich. Banki lektorskie czy banki lektorów to specjalne bazy, w których znajdują się próbki nagrań głosów lektorów. Teraz są one również dostępne za pośrednictwem internetu – bez żadnych opłat. Za pośrednictwem banków tego typu można bardzo łatwo znaleźć różne głosy lektorskie, które idealnie sprawdzą się w realizacji danego projektu. Można skorzystać także ze specjalnych filtrów, które pozwalają na wyselekcjonowanie odpowiednich głosów lektorskich pod względem płci, wieku, języka, a także ceny. Studia dysponujące własnymi bazami głosów lektorskich umożliwiają także zlecenie wykonania nagrań całkowicie online. Dzięki temu można zamówić wysokiej jakości nagrania bez konieczności udawania się do studia osobiście.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here