Jakie funkcje musi mieć antywirus dla firm

Jakie funkcje musi mieć antywirus dla firm?

Czy wystarczy mi darmowy antywirus, czy lepiej zainwestować w produkt dedykowany firmom? Co oprócz skanera powinno się w nim znaleźć? Czy potrzebny mi jest VPN i menedżer haseł? Przed tymi pytaniami staje wielu przedsiębiorców na etapie wyboru programu antywirusowego. Oto krótki poradnik co musi się w nim znaleźć by firma była bezpieczna.

Co powinien posiadać antywirus dla firmy:

  1. Skaner, z możliwością zaplanowania zadań oraz ręcznego uruchomienia. Avast dla firm pracuje na jednym z najlepszych skanerów. Jego siłą napędową jest silnik, który powstał we współpracy Avast i AVG. Jest wyjątkowo wydajny i nie spowalnia komputera. Może się też pochwalić bardzo dobrą skutecznością (w testach AV Comparatives wykrył 100% zagrożeń).
  2. Ochrona poczty oraz stron www. Antywirus musi zabezpieczać przed zainfekowanymi załącznikami, wychwytywać fałszywe linki i strony w Internecie oraz blokować śmieci przychodzące na skrzynkę. Warto by monitorował również witryny pod kątem ukrytego złośliwego oprogramowania (takiego jak np. bitcoinminery).
  3. Zabezpieczenie WiFi. Coraz częściej hakerzy dostają się do firmowych zasobów przez słabo chronione routery i sieć. Avast monitoruje stopień ochrony i raportuje użytkownikowi odkryte problemy. Gdyby nastąpił atak hakerski, antywirus go wychwyci i zablokuje.
  4. Ochrona serwerów i zasobów wewnętrznych. Infekcja w sieci wewnętrznej rozchodzi się błyskawicznie, dlatego trzeba ją chronić podwójnie. Avast zabezpiecza środowisko SharePoint, chroni serwery Exchange, a także oferuje firewalla i konsolę do zdalnego zarządzania wszystkimi urządzeniami. Dzięki niej, nawet jeżeli coś dostanie się „do wewnątrz”, można szybko zareagować.
  5. VPN. Praca zdalna staje się coraz popularniejsza, a w niektórych przypadkach jest jedynym sposobem pozyskania specjalistów. VPN tworzy bezpieczne połączenie, które chroni przesyłane dane i pozwala korzystać z zasobów firmy zgromadzonych na serwerach.
  6. Baza danych wirusów. Jest podstawą ochrony, bo do zapisanych w niej przykładów złośliwego oprogramowania porównywane są sprawdzane pliki. Avast dla firm daje gwarancje, że będzie zawsze aktualna. To dzięki automatycznym aktualizacjom oraz feedbackowi od 400 milionów użytkowników, którzy dzielą się podejrzanymi plikami. A to pozwala opracować „szczepionkę” dla innych.

Artykuł został przygotowany przez CORE – oficjalnego dystrybutora Avast w Polsce

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij