Nowoczesne strony internetowe – jak powinny wyglądać

Nowoczesne strony internetowe – jak powinny wyglądać?

Już od dawna mamy za sobą czasy, w których wystarczyło po prostu mieć stronę internetową, by zaistnieć w sieci. Dzisiaj liczy się przede wszystkim to, co prezentuje sobą nasza strona WWW – jak wygląda, jakie posiada funkcjonalności oraz co komunikuje użytkownikowi na temat jej właściciela. Zobaczmy, jakie elementy świadczą o nowoczesności strony internetowej.

Niemal każdy rok niesie ze sobą nowe trendy, szczególnie w dynamicznie rozwijających się branżach nowych technologii i reklamy. Nadążanie za nimi bywa kosztowne i czasochłonne, jednak profesjonalnie zaprojektowane strony WWW mogą efektywnie służyć całymi latami. Ważne natomiast, by podczas ich projektowania mieć świadomość tego, jak zmieniały się trendy na przestrzeni ostatnich lat i na tej podstawie wywnioskować, co przyciągnie klienta w niedalekiej przyszłości. Jakie strony internetowe są dziś na szczycie?

Minimalistycznie, ale z pomysłem
Jeszcze nie tak dawno w estetyce stron WWW przodował minimalizm. Dziś nadal jest w cenie, lecz wymagania się podniosły: popularne stały się strony o wyrazistej, często nietypowej kolorystyce. Popłaca zatem zgrabne łączenie oryginalności z umiarem. Przesyt barw? Nie! Przemyślane, ciekawie zestawione kolory? Jak najbardziej! Warto zastanowić się również nad fontem, w jakim napisane są teksty wypełniające stronę internetową. Nietypowa czcionka kiedyś odrzucała, dziś – jest w stanie przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta.

Jeszcze bardziej mobilnie
Trendy obejmują także stronę techniczną naszych witryn. Jak pokazują statystyki, liczba użytkowników smartfonów i tabletów stale się zwiększa, tym samym coraz więcej wejść na strony WWW pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Nieresponsywne strony internetowe to już przeżytek. Mało tego – o ile jeszcze kilka lat temu tworzyło się wersje mobilne stron internetowych działających pierwotnie na desktopach, o tyle dzisiaj często ma miejsce odwrotna sytuacja: strony mobilne dostosowuje się do monitorów.

Zawsze interaktywnie
Strony WWW służące tylko do czytania i oglądania nudzą współczesnego użytkownika. Warto sprawić, by na naszej witrynie działo się coś więcej – coś, co pozwoli zatrzymać jego uwagę, zaskoczyć go. Na popularności w ostatnim czasie zyskały na przykład animacje pojawiające się podczas przewijania strony. Pomysłów na zaciekawienie użytkownika jest znacznie więcej, a oryginalność w tej dziedzinie zdecydowanie popłaca.

Gdzie znaleźć najlepsze usługi w zakresie budowy stron WWW? Strony internetowe Gliwice tworzone przez doświadczony zespół programistów z agencji marketingowej GrupaTaka spełniają wszystkie standardy nowoczesnego designu. Estetycznie wykonane, responsywne i odpowiednio przygotowane pod kątem SEO, poprawią wizerunek Twojej firmy, zwiększą rozpoznawalność marki oraz jej wiarygodność, tym samym korzystnie wpływając na sprzedaż. Oferowany przez agencję web developing na najwyższym poziomie został już doceniony przez klientów z Gliwic, Zabrza, Katowic oraz innych miast Śląska. Firma dociera ze swoimi usługami również do przedsiębiorców z całej Polski. Zadbaj o swój wizerunek w sieci, mogąc pochwalić się profesjonalną i nowoczesną stroną internetową.

GrupaTaka
Artykuł został przygotowany przez Agencję Marketingową GrupaTaka specjalizującej się w marketingu internetowym oraz tworzeniu stron i sklepów internetowych. www.grupataka.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij