Kampanie trade marketingowe – czym tak właściwie są

Kampanie trade marketingowe – czym tak właściwie są?

Trade marketing pozwala na podniesienie sprzedaży, zbudowanie pozytywnego wizerunku producenta, a także korzystne pozycjonowanie jego produktów na tle konkurencji. Jak dokładnie prowadzi się kampanie trade marketingowe?

Każdej firmie, której zależy na uzyskaniu jeszcze lepszych wyników sprzedażowych, powinno zależeć także na trade marketingu. To często pomijana metoda promocji, która jest jednak w stanie dać bardzo dobre rezultaty zarówno na poziomie B2B, jak również w relacji producent – konsument.

 

Trade marketing – co to jest?

Pod pojęciem trade marketingu, czyli marketingu handlowego, znajdują się działania mające na celu poprawę sprzedaży konkretnych produktów firmy przez wsparcie ich ekspozycji, promocji i dystrybucji.

 

Trade marketingu umożliwia wtedy budowanie skutecznych strategii promocyjnych, produktowych czy kanałowych zarówno na bazie danych sprzedażowych, jak również marketingu. Odbywa się jednak nie bezpośrednio w kontakcie z klientem, ale obejmuje kanał sprzedaży. 

 

W ramach trade marketingu prowadzi się takie działania jak:

  • sporządzenie i zarządzanie skutecznymi materiałami POS, na przykład takich jak ulotki, stojaki reklamowe, makiety, broszury
  • korzystanie z rabatów, kuponów
  • prowadzenie działań logistycznych w ramach koordynowania dostaw produktów i materiałów reklamowych
  • promocja sprzedaży wśród przedstawicieli handlowych
  • analizy sprzedaży
  • analizy konkurencji
  • analizy rynku

 

Jak rozpocząć kampanię trade marketingową?

Dla uzyskania najlepszych rezultatów w zakresie trade marketingu warto skorzystać z pomocy fachowców. Korzystnym wyborem dla firm jest między innymi trade marketing w Codemedia – agencji reklamowej mającej wieloletnie doświadczeni w różnych metodach marketingowych.

 

Skuteczny trade marketing w Codemedia obejmuje kompleksowe działania nakierowane na uzyskanie najlepszej sprzedaży. Dzięki temu, że agencja działa w wielu dziedzinach, pozwala na prowadzenie promocji wielokanałowo, co dodatkowo pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów w przystępnych cenach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij